Zegary kominkowe podróż w czasie

Zegary kominkowe prezentujemy raczej w aspekcie artystycznym, stare czasomierze jako wytwór świetnego rzemiosła. Nie jest tak istotny sprawnie działający ponad 200 czy 100 letni mechanizm zegara, lecz całość wraz z jego obudową, jej kształt i forma plastyczna determinuje zegar jako element dekoracyjny wnętrza.

antyki zegary

Zegary kominkowe świadectwo rozwoju techniki i sztuki

Zegar jest świadectwem rozwoju wyobraźni plastycznej i kunsztu artystów rzemieślników oraz przejawem poziomu kultury zamawiającego lub posiadacza zegara. Właśnie niesamowite obudowy zegarów kominkowych wywołują nasz zachwyt i swym kształtem i dekoracją współgrają z otoczeniem w którym się znajdują.

Wygląd zegarów zmieniał się w zależności od panującej mody. Początkowo zegary kominkowe były synonimem luksusu dostępnego tylko bardzo zamożnym sferom.  W zbieraniu antyków tak jak i w innych dziedzinach życia panują określone mody. Dziś na czasie może być Art Nouveau a za kilka lat znów wielki powrót Art Deco, dlatego też nie należy kierować się tylko obecnymi trendami lecz wybierać rzeczy według własnego gustu i upodobań.

zegary kominkowe sklep

Stare zegary kominkowe w naszych wnętrzach

Stary kominkowy zegar ustawiony na kredensie czy komodzie jest dziś również podkreślenie statusu materialnego właścicieli oraz ich szczególnej  wrażliwości na sztukę i ponadczasowe piękno. Najlepsze miejsce na zakup zabytkowego zegara to z pewnością sklep z antykami. Wszystkie antyki są przez nas starannie pakowane i przygotowywane do transportu, dzięki temu maja Państwo gwarancję, że zamówienie dotrze do Was w nienaruszonym stanie.

W naszej ofercie prezentujemy głównie francuskie stare zegary kominkowe. Wkraczając do świata francuskich zegarów, odkryjesz niezwykłą mieszankę niezawodnej precyzji, elegancji i bogatej historii. Zegary kominkowe to prawdziwe arcydzieła, które wnoszą do Twojego wnętrza nie tylko funkcjonalność, ale także niepowtarzalny urok.

Każdy zegar kominkowy kryje w sobie fascynującą historię. Niektóre z nich zostały wykonane przez znakomitych rzemieślników, a inne były częścią wyposażenia zamków czy pałaców. Posiadanie francuskiego zegara kominkowego to nie tylko dekoracja, to także posiadanie kawałka historii.

Bez względu na to, czy Twoje wnętrze jest utrzymane w klasycznym, rustykalnym czy nowoczesnym stylu, z pewnością znajdziesz zegar, który doskonale pasuje do Twojego gustu. Francuskie zegary kominkowe są wszechstronne i uzupełnią każdą przestrzeń nadając jej luksusowego charakteru.

Dlatego więc warto zastanowić się nad zakupem jednego z tych wyjątkowych francuskich zegarów z naszej kolekcji.

zabytkowe zegary

Wczytywanie...