Obrazy olejne - Portrety

Portret olejny to jeden z najstarszych, najwyżej cenionych i zarazem najtrudniejszych gatunków malarskich. Namalowanie portretu wymaga od artysty nie tylko trafnego oddania rysów twarzy modela, ale przede wszystkim uchwycenia jego cech charakteru i przeżywanych przezeń emocji. Najlepsze portrety cechują się niemal hipnotyzującym oddziaływaniem na widza. Przyglądanie się namalowanej postaci jest niczym obcowanie z prawdziwym człowiekiem, ale nie ze względu na mimetyczną perfekcję, z jaką artysta odzwierciedlił jego wygląd, a raczej ze względu na siłę uczuć wyrażonych przez przedstawioną postać. Takich niezapomnianych doświadczeń dostarczą Państwu tylko obrazy olejne z Galerii Antikon.

portrety olejne

Portrety z poniższej kolekcji to oryginały, z których część jest nawiązaniem do najsłynniejszych dzieł malarskich – wszystkie umieszczone we wspaniałych złoconych ramach z drewna. Za każdą ze zilustrowanych tu postaci kryje się fascynująca historia, którą możemy odczytać wpatrując się w ich wzrok, wyraz twarzy, gesty. Portret na ścianie sprawi, że już nigdy nie poczują się Państwo zupełnie sami w swoim domu.

portrety olejne antyki

Internetowa galeria malarstwa olejnego zapewnia Państwu duży wybór portretów i scen rodzajowych. Wszystkie obrazy olejne  są przez nas starannie pakowane i przygotowywane do transportu, dzięki temu mają Państwo gwarancję, że zamówienie dotrze do Was w nienaruszonym stanie.

Wczytywanie...