Porcelana antyki

Porcelana antyki i ceramika wzbudza zachwyt jej miłośników od wielu wieków.  Porcelanę wynaleziono w Chinach w VII w. W Europie produkcję ceramiki zapoczątkowano we Włoszech dopiero w XVI w a porcelany kaolinowej w Dreźnie na początku XVIII w. Naczynia i ozdoby porcelanowe przez całe wieki były synonimem bogactwa i luksusu i takim są do dzisiaj.

antyki porcelana

Antyki z porcelany dla kolekcjonerów są niezwykle cennym nabytkiem. Ich ograniczona ilość powoduje, że ceny wciąż rosną i takie przedmioty stają się lokatą kapitału. W  Galerii Antikon możecie  Państwo znaleźć wyjątkowe i niezwykle rzadkie okazy porcelanowych cudeniek. Prawdziwe antyki jak serwisy, wazony, świeczniki i ozdobne talerze. Możecie Państwo zakupić w sklepie Antikon wyroby znanych światowych manufaktur jak porcelana Rosenthal, Miśnia, Limoges, Hutschenreuther.

Jeśli interesujesz się antykami, zakup zabytkowego serwisu obiadowego czy wazonu może stanowić część Twojej kolekcji i zwiększyć jej wartość. Wiele atrakcyjnych antyków z porcelany posiada historię, która przyciąga kolekcjonerów z całego świata. Posiadanie takiego starego przedmiotu może stać się inwestycją na przyszłość. Takie starocie mogą stanowić ozdobę dla wnętrza, dodając mu niepowtarzalnego klimatu, który trudno jest odnaleźć w nowoczesnych wnętrzach.

antyki porcelana

Stara porcelana zawsze miała swoich miłośników i mimo tak kruchej materii jest synonimem luksusu na przestrzeni wieków. To już w VII w kiedy to w Chinach wyprodukowano pierwszą porcelanę na jej posiadanie mogli pozwolić sobie tylko najbogatsi. Porcelana zdobiła królewskie stoły w Europie i była dobrem wyjątkowym. Rozkwit porcelanowego kunsztu nastąpił w XVIII w kiedy to powstawały liczne fabryki porcelany na naszym kontynencie. Dopiero lata 20 XX w przyniosły bardziej masową produkcję i dostępność porcelanowych cudeniek.

Posiadamy w ofercie sklepu z antykami - Galerii Antikon wspaniałe antyki ceramiczne wazy i patery mogące służyć zarówno jako wyjątkowa dekoracja, jak również praktyczne naczynie. Liczne wazony i świeczniki w różnych stylach poprzez barok, secesje czy art deco. Rozpocznij podróż w czasie, pośród delikatnych porcelanowych kształtów i zdobień. Znajdź w naszej kolekcji unikatowe porcelanowe perełki, które nadadzą Twojemu otoczeniu niepowtarzalnego charakteru. Każdy zakup to nie tylko nabytek, lecz także wprowadzenie do Twojego domu niezapomnianego kawałka historii.

Kup teraz piękną porcelanę i odmień swoje wnętrze.

Wczytywanie...