Zegar kominkowy marmurowy Francja

Zegar kominkowy marmurowy ze parą waz

Zegar kominkowy marmurowy na kolumnach plus dwie wazy

Zegar kominkowy marmurowy wspaniały, stary, francuski zegar na kolumnach z wykonany z pięknego żyłkowanego marmuru w kolorze beżu czy też lekkiej kawy z mlekiem. W komplecie z dwoma dekoracyjnymi wazami. Zegar pochodzi z początku XX w.

Odpowiednio dobrany zegar kominkowy może stać się bohaterem całego wnętrza. Francuski zegar kominkowy polecamy tym którzy cenicie sobie antyki oraz lubicie otaczać się pięknymi, nieprzeciętnymi przedmiotami. Ten niezwykle piękny i bardzo okazały, antyczny zegar kominkowy z pewnością uświetni Wasz dom i wzbudzi zachwyt wśród gości. Zegar marmurowy znakomicie będzie się prezentował ustawiony na kominku lub komodzie w salonie, jadalni bądź gabinecie.

Sygnatura werku zegara: Rodzina Marti to dobrze znani XIX-wieczni francuscy zegarmistrzowie. Firma Samuel Marti et Cie. zlokalizowana była w Le Pays de Montbeliard i współpracowała wraz z dwoma innymi znanymi producentami zegarów Roux i Japy Freres w promowaniu swoich mechanizmów. Samuel Marti & Cie. otrzymała wiele wyróżnień za swoje wyroby m. in. Medaille d'Or(złoty medal)w Paryżu w latach 1841, 1851, 1852 i 1900, Medaille de Bronze w 1860 roku, Medaille d'Argent w 1889 roku i w 1931 Grand Prix, Paris. Tak pięknych zabytkowych zegarów jest coraz mniej.

Zegar kominkowy wykonany jest z jasnego żyłkowanego marmuru, wsparty na dwóch kolumnach. Zegar dekorują aplikacje ze złoconego brązu pięknie odnowione. Wszystkie trzy części kompletu marmurowego mają po cztery nóżki.

Tarcza porcelanowa jest ozdobiona malowaną kwiatową girlandą. Tarcza sygnowana  przez paryskiego zegarmistrza z początku XX w. Ernest Levi, Boulevard Saint Martin à PARIS.  Na tarczy z wyraźnymi arabskimi cyframi umieszczone są wskazania minut i godzin. Tarczę osłaniają przeszklone wypukłe drzwiczki.

Zegar nakręcany jest kluczykiem, który oczywiście dołączamy do przedmiotu. Zegar kominkowy wybija półgodziny i godziny. Wahadło lira otoczona roślinną girlandą dołączone jest do zegara.  Mechanizm sygnowany wybitą pieczęcią z napisem Samuel Marti Medaille d"Or Paris 1900 oraz numerami. Całość jest bardzo ciężka.

 

Stan zachowania zegara kominkowego marmurowego bardzo dobry , jak na swoje lata. Marmur kiedyś pękł wzdłuż żyłki i jest świetnie sklejony - prawie tego nie widać tylko dla wtajemniczonych! Jest to  w jednym miejscu u góry przy zwieńczeniu z szyszkami od lewej strony patrząc wprost zegara można to spróbować dojrzeć ale jest to słabo widoczne na zdjęciach. Innych mankamentów nie ma.

Mechanizm zegara sprawny, na chodzie, po transporcie może wymagać niewielkiej regulacji.

Wymiary zegara:

Wysokość 48 cm !!!

Szerokość 26 cm,

Głębokość 13 cm,

Średnica tarczy 11 cm,

Waga 6,5 kg.

Wymiary świeczników:

Wysokość 30 cm,

Szerokość 10 cm,

Głębokość 9 cm,

Waga 2,4 kg.

 zeg nr 8

Zegar kominkowy marmurowy  - zakupiony w Galerii Antikon gdzie gwarantujemy bezpieczny transport zegara

Posiadamy 100% pozytywnych opinii:

Opinie o Antikon.pl na Opineo.pl
Sposoby dostawy Nazwa Czas wysyłki Cena
Szybka wpłata przez system Przelewy 24 dostawa kurier GLS Szybka wpłata przez system Przelewy 24 dostawa kurier GLS Wysyłka w ciągu 1-2 dni doręcznie na następny dzień roboczy. Za darmo!
Przesyłka za pobraniem kurier GLS Przesyłka za pobraniem kurier GLS Wysyłka w ciągu 1-2 dni doręcznie na następny dzień roboczy. Za darmo!
Wpłata na konto kurier GLS Wpłata na konto kurier GLS Wysyłka w ciągu 1-2 dni doręcznie na następny dzień roboczy. Za darmo!

* Dla zakupów powyżej 1 200,00 zł darmowa wysyłka!

Wczytywanie...