Francuski zegar kominkowy z wahadłem

Francuski zegar z onyksu z rtęciowym wahadłem

Wspaniały francuski zegar kominkowy z wahadłem wykonany z zielonego onyksu

Przepiękny stary francuski zegar kominkowy to świetny pomysł na upiększenie wnętrza, to dekoracja wobec której nikt nie przejdzie obojętnie. Stary zegar pozostanie na długo w pamięci gości i będzie cieszył Państwa oczy długie lata. 

Obudowa mechanizmu to prostopadłościenna szafka z fazowanego, kryształowego szkła z dwojgiem drzwiczek. Szklana oprawa umieszczona jest pomiędzy dwiema onyksowymi kolumnami z aplikacjami z brązu. Kolumny oplecione są kwiatowymi girlandami. Podstawa i zwieńczenie zegara wykonane są z najwyższej jakości onyksu, dekorują je stylizowane motywy roślinne. Przednie nogi zakończone wolutami.

Porcelanowa tarcza zegara jest okrągła, ma malowane cyfry arabskie oraz ozdobny wieniec z kwiatów. Wskazówki są ażurowe, kunsztownie wykrojone. Zegar posiada rtęciowe wahadło. Werk zegara nakręcany na kluczyk, który oczywiście jest dołączony do przedmiotu. Mechanizm sygnowany numerem. Zegar wybija półgodziny i godziny. Przedmiot jest bardzo masywny i ciężki.

To wyrafinowane dzieło sztuki wykonane jest bardzo starannie, z wielką dbałością o szczegóły. Zegar kominkowy jest w sprawny. Po transporcie może wymagać drobnej regulacji.

Już w starożytności uważano onyks za kamień szczególnie szczęśliwy. Przynosi on szczęście i równowagę, zawiera spokój i harmonię. Jest przyjacielem ludzi, którzy dążą do poznania i pogłębienia życia. Onyks niesie wibracje wiedzy i intelektu.

Taki francuski zegar z zielonego onyksu to styl i elegancja. Zegar na kominek to klasyczna ozdoba salonu, gabinetu lub biura.

Czas powstania zegara  XIX wiek.

Francuski zegar kominkowy ma stan zachowania jak na swój wiek bardzo dobry. Jedynie złocenia na elementach z brązu przetarte, ale to wynik lat odkurzania.

Mechanizm sprawny, na chodzie.

 

Materiał : Onyks i brąz.

 

Wymiary:

Wysokość 47 cm,

Podstawa zegara 16 X 31 cm,

Wymiary szklanej szafki 13,5 X 20,5 cm,

Średnica tarczy 9 cm.

 

Gwarantujemy bezpieczny transport zegara. Więcej zegarów francuskich tutaj.

 

Posiadamy 100% pozytywnych opinii:

Opinie o Antikon.pl na Opineo.pl
Sposoby dostawy Nazwa Czas wysyłki Cena
Szybka wpłata przez system Przelewy 24 dostawa kurier GLS Szybka wpłata przez system Przelewy 24 dostawa kurier GLS Wysyłka w ciągu 1-2 dni doręcznie na następny dzień roboczy. Za darmo!
Przesyłka za pobraniem kurier GLS Przesyłka za pobraniem kurier GLS Wysyłka w ciągu 1-2 dni doręcznie na następny dzień roboczy. Za darmo!
Wpłata na konto kurier GLS Wpłata na konto kurier GLS Wysyłka w ciągu 1-2 dni doręcznie na następny dzień roboczy. Za darmo!

* Dla zakupów powyżej 1 200,00 zł darmowa wysyłka!

Wczytywanie...