Stary zegar kominkowy w stylu Boulle

Stary zegar dworski francuski z 1860 r.

Stary zegar kominkowy stylu Boulle marmurowy

Dzięki swym walorom estetycznym stary zegar kominkowy zawsze stanowiły istotny element dekoracji wnętrz. Ten piękny francuski zegar, pochodzący z około 1860 roku, znakomicie będzie się prezentował postawiony na kominku czy komodzie w Państwa domu. Zegar przykuwa wzrok i z pewnością zrobi wspaniałe wrażenie na gościach.

Połączenie eleganckiej formy zegara zapoczątkowanej przez mistrza Boulle w XVII w  z trwałym materiałem jakim jest marmur jest kwintesencją bogatego i pałacowego stylu Ludwika XIV.

Kształt i wielkość zegara kominkowego - prawie pół metra wskazują na pałacowy, dworski charakter przedmiotu. Zegar pochodzi z francuskiej kolekcji i jest świetnie zachowany.  Zegar ma cztery finezyjne w kształcie nóżki ze złoconego brązu. Złocony brąz to także materiał, z którego wykonano ozdobne aplikacje zegara.

Obudowa tego starego zegara jest wykonana z pięknego bordowego marmuru. Oryginalna metalowa tarcza ozdobiona jest apliką kwiatową w kontrastowej srebrnej barwie. Na dekorowanej finezyjnym motywem tarczy umieszczone są wskazania godzin. Tarczę z wyraźnymi rzymskimi cyframi osłaniają przeszklone drzwiczki. Kluczyk do nakręcania zegara i wahadło oczywiście dołączamy do przedmiotu. Zegar wybija półgodziny i godziny. Wahadło oraz werk oznaczone są numerami.

Na tylnej płycie mechanizmu znajduje się sygnatura zegarmistrza, wybita pieczęć Medaille de Bronze S. Marti & Cie oraz numerami. Zegar jest bardzo ciężki.

 

Stary zegar antyczny doskonale zachowany, marmur i brąz w pięknym stanie, mechanizm też sprawny.

Wymiary francuskiego zegara:

Wysokość 47 cm,

Szerokość 27 cm,

Głębokość 14 cm,

Średnica tarczy 12 cm,

Waga 9,5 kg.

 

Fabryka zegarów S. Marti & Cie została założona w 1832 roku przez Samuela Marti i dwóch partnerów biznesowych Boilloux i Mozer, w Montbéliard. Od 1841 roku Samuel Marti był jedynym właścicielem. Fabryka produkowała głównie zegary kominkowe w obudowach marmurowych w obecnym XIX w trendzie lub stylizowane na XVIII wieczne.

Firma była wielokrotnie nagradzana na wystawach zegarów w Paryżu w latach 1860 Brązowy medal,  w roku 1889  srebrny medal. w roku 1900 r złoty medal i w 1931r - Grand Prix  w Paryżu. 

Od 1863 r fabryka Marti połączyła się z  JAPY FRERES & CIE a w roku 1870 Emile Louis Japy był dyrektorem i udziałowcem w Marti & Cie. Zegary tej manufaktury były znane i cenione na całym świecie.

Stare zegary kominkowe w antykwariacie Anikon.

Posiadamy 100% pozytywnych opinii:

Opinie o Antikon.pl na Opineo.pl
Sposoby dostawy Nazwa Czas wysyłki Cena
Szybka wpłata przez system Przelewy 24 dostawa kurier GLS Szybka wpłata przez system Przelewy 24 dostawa kurier GLS Wysyłka w ciągu 1-2 dni doręcznie na następny dzień roboczy. Za darmo!
Przesyłka za pobraniem kurier GLS Przesyłka za pobraniem kurier GLS Wysyłka w ciągu 1-2 dni doręcznie na następny dzień roboczy. Za darmo!
Wpłata na konto kurier GLS Wpłata na konto kurier GLS Wysyłka w ciągu 1-2 dni doręcznie na następny dzień roboczy. Za darmo!

* Dla zakupów powyżej 1 200,00 zł darmowa wysyłka!

Wczytywanie...