Rzeźby z brązu

Antyczne rzeźby z prawdziwego brązu

Każdy dom i mieszkanie nabierają indywidualnego charakteru oraz oryginalności dzięki dodatkom, jakie można w nich znaleźć. Właściciele i domownicy często stawiają na piękne obrazy, inni na zapachowe świeczki, a jeszcze inni wolą dzieła sztuki wykonane z różnych surowców. Przykładem dobrego stylu jest oryginalna rzeźba z brązu, która pięknie wypełni przestrzeń, a także doda pomieszczeniu artystycznego wyrazu. W ofercie Galerii znajduje się spory wybór. Można znaleźć rzeźby z brązu przedstawiające ludzi – sportowców (golfistów, atletów, biegaczy), mitologicznych bogów greckich, zdolnych muzyków, dzieci i piękne kobiety, ale również prześliczne aniołki oraz drapieżne zwierzęta i wróżki. W domu artystycznych dusz nie powinno zabraknąć takiej rzeźby z brązu, która będzie idealnie pasować do wnętrz o wystroju nowoczesnym i rustykalnym.

rzezby antyki

Figurki z brązu do salonu

Piękna rzeźba może być interesującym elementem wystroju wnętrza, podkreślającym jego styl. Formy i konwencje prac rzeźbiarskich były odzwierciedlaniem ducha epoki oraz inspiracji, typowych dla lat w których powstawały. Brąz i inne stopy metali to bardzo rozpowszechnione surowce do produkcji rzeźb a oprócz nich stosowano także połączenia różnych materiałów np. kości słoniowej z kamieniem czy drewnem. Najbardziej cenioną metodą wytwarzania figurek z brązu była technika na wosk tracony. Znaczną część figur sygnowano znakiem odlewni oraz nazwiskiem autora. Wzrost popularności statuetek i niewielkich rzeźb sprawił, że na początku XX w. stały się one symbolem wykwintnej elegancji. Większość rzeźb dostępnych na rynku antykwarycznym wywodzi się właśnie z tamtych lat. W okresie powojennym wykonywano wiele kopii rzeźb pochodzących z minionych epok.

figury antyki

Sklep online z antykami

Internetowa galeria sztuki czyli sklep z antykami online Antikon ma w swojej ofercie bardzo duży wybór rzeźby z brązu. Wszystkie rzeźby są przez nas starannie pakowane i przygotowywane do transportu, dzięki temu maja Państwo gwarancję, że zamówienie dotrze do Was w nienaruszonym stanie.

Wczytywanie...