Zegar antyk kominkowy marmurowy z orłem

Zegar antyk kominkowy  z miodowego marmuru ze przystawkami

Zegar antyk kominkowy z orłem z beżowego marmuru z dwoma przystawkami

Zegar kominkowy ze wazami z około 1890 roku z Francji , znakomicie będzie się prezentował postawiony na kominku czy komodzie w Państwa domu. Zegar kominkowy jest niezwykle okazały, duży i wykwintny oraz bardzo elegancki, przykuwa wzrok i z pewnością zrobi wspaniałe wrażenie na gościach. 

Wybitny stary francuski zegar antyk wykonany został z doskonałej jakości miodowego marmuru. Zegar jest w komplecie z dwoma niezwykle dekoracyjnymi wazami. 

Zegar kominkowy dekorują aplikacje ze złoconego brązu. Zarówno oprawa zegara jak i wazy są zdobione motywami orłów i bogatymi aplikami. Antyczny zegar osadzony jest na czterech  marmurowych kolumnach a odmierzające czas wahadło w formie słońca zwisa pośrodku dając piękny efekt.

Oryginalna tarcza zegara ma zatartą sygnaturę dawnego francuskiego sprzedawcy detalicznego. Na dużej porcelanowej tarczy umieszczone są rzymskie wskazania godzin, oraz proste czarne wskazówki.  Tarczę osłaniają wypukłe, przeszklone drzwiczki. Kluczyk do nakręcania zegara oczywiście dołączamy do przedmiotu. Zegar wybija półgodziny i godziny. Wahadło w formie słońca dołączone do zegara. Na tylnej płycie mechanizmu znajduje się sygnatura zegarmistrza, wybita pieczęć z nazwiskiem A. D. Mougin, gwiazdą i napisem Deux Medailles oraz numery. 

Całość jest bardzo okazała w bardzo dobrym stanie jak na swój wiek.  Ten przedmiot i inne piękne antyki znajdziecie Państwo na stronie naszej Galerii Antikon.

 

Stan zachowania przedmiotu:

Zegar antyk kominkowy bardzo dobrze zachowany, marmur i brąz w pięknym stanie, mechanizm sprawny.

Zegar sprawny po przeglądzie zegarmistrzowskim ,  po transporcie może wymagać drobnej regulacji.

 

Wymiary zegara:

Wysokość 46 cm,

Szerokość 28 cm,

Głębokość 13 cm,

Średnica tarczy 9 cm,

Waga  8,8 kg.

Wymiary waz - przystawek:

Wysokość : 35 cm,

Szerokość 11 cm,

Głębokość 10 cm.

Waga 3kg

nr6

Gwarantujemy bezpieczny transport antycznego kominkowego zegara . 

Werk zegara sygnowany z tyłu A.D. Mougin - Deux Medailles okres 1890-1899 r

AD Mougin był znanym francuskim zegarmistrzem działającym w pod koniec XIX wieku. Wiadomo, że zrobił zegary we francuskim regionie zegarmistrzowskim Montbeliard (który znajduje się w pobliżu granicy ze Szwajcarią), a także jest był posiadaczem lokalu przy Rue de Turenne w Paryżu. Na wystawach w Paryżu zdobył dwa złote medale za swoje zegary i wykorzystał je jako podstawę swojego znaku towarowego, który zawiera „Deux Medailles”. Ten znak firmowy można zwykle znaleźć wybity z tyłu jego zegarów.

Zegary antyki kominkowe wysyłamy kurierem do

antyki Warszawa

antyki Gdańsk

antyki Katowice

antyki Poznań

antyki Kraków

antyki Szczecin

oraz wszystkie miejscowości w Polsce

Posiadamy 100% pozytywnych opinii:

Opinie o Antikon.pl na Opineo.pl
Sposoby dostawy Nazwa Czas wysyłki Cena
Szybka wpłata przez system Przelewy 24 dostawa kurier GLS Szybka wpłata przez system Przelewy 24 dostawa kurier GLS Wysyłka w ciągu 1-2 dni doręcznie na następny dzień roboczy. Za darmo!
Przesyłka za pobraniem kurier GLS Przesyłka za pobraniem kurier GLS Wysyłka w ciągu 1-2 dni doręcznie na następny dzień roboczy. Za darmo!
Wpłata na konto kurier GLS Wpłata na konto kurier GLS Wysyłka w ciągu 1-2 dni doręcznie na następny dzień roboczy. Za darmo!

* Dla zakupów powyżej 1 200,00 zł darmowa wysyłka!

Wczytywanie...