Odaliska wg Ingres obraz w pięknej ramie

„Wielka odaliska” Jean Auguste Dominique Ingres

Odaliska wg Ingres obraz w barokowej ramie piękny

Odaliska Ingres to niezwykle piękna, urzekająca kopia słynnego obrazu wg J. A. D. Ingres'a. Obraz ukazuje młodą urodziwą kobietę ułożoną w zmysłowej pozie. Uwagę zwraca zachwycająca sylwetka modelki, zniewalająca linia jej pleców, kuszące spojrzenie.

Wspaniała oddana plastyczność otaczających postać tkanin i materii podkreślona jest znakomitymi efektami światłocieniowymi oraz wyśmienitą grą niuansów kolorystycznych. Wysmakowana paleta barw i świetna technika malarska cechują ten subtelnie malowany akt. Olej na desce.

Powierzchnię malatury pokrywa warstwa werniksu. Oprawę malowidła stanowi przestrzenna, gruba rama wykonana z drewna. Złoconą ramą ozdabiają liczne kunsztowne sztukaterie. W rzeczywistości obraz jest jeszcze piękniejszy.

Jean Auguste Dominique Ingres, urodzony w Montauban w 1780 roku, zmarł w 1867 roku w Paryżu. Uznawany jest za jednego z najwybitniejszych malarzy francuskich XIX wieku. Uczył się w Akademii w Tuluzie oraz w pracowni sławnego Jacquesa-Louisa Davida. Był dyrektorem filii École de France w Rzymie.

Ingres inspirował się dziełami Rafaela, malarstwem średniowiecznym a także sztuką antyczną. W swoich pracach podejmował tematykę mitologiczną, historyczną i orientalną. Malował również wspaniałe portrety oraz ogromnie dziś doceniane akty. Był zwolennikiem klasycyzmu, ale nie sposób całej jego twórczość podporządkować temu nurtowi.

 Obraz Odaliska to stylowa i elegancka ozdoba salonu czy sypialni.

 

Stan obrazu:

Bardzo dobry, bez uszkodzeń. Wszelkie niedoskonałości są wynikiem odbicia flesza aparatu od powierzchni obrazu.

 

Wymiary z ramą: 30 x 35 cm.

Wymiary malatury : 20 x 25 cm.

Galeria Antikon sklep z obrazami gwarantujemy Państwu zadowolenie z zakupionego obrazu.

Posiadamy 100% pozytywnych opinii:

Opinie o Antikon.pl na Opineo.pl
Sposoby dostawy Nazwa Czas wysyłki Cena
Szybka wpłata przez system Przelewy 24 dostawa kurier GLS Szybka wpłata przez system Przelewy 24 dostawa kurier GLS Wysyłka w ciągu 1-2 dni doręcznie na następny dzień roboczy. Za darmo!
Przesyłka za pobraniem kurier GLS Przesyłka za pobraniem kurier GLS Wysyłka w ciągu 1-2 dni doręcznie na następny dzień roboczy. Za darmo!
Wpłata na konto kurier GLS Wpłata na konto kurier GLS Wysyłka w ciągu 1-2 dni doręcznie na następny dzień roboczy. Za darmo!

* Dla zakupów powyżej 1 200,00 zł darmowa wysyłka!

Wczytywanie...