Serwis Rosenthal wyjątkowy kawa herbata Sanssouci ok. 1933 r.

Serwis Rosenthal Sanssouci biały 

Serwis Rosenthal dla 5 osób Sanssouci z 1933 r cudeńko

Znakomity serwis kawowy dla 5 osób. Najwyższej jakości porcelana wykonana przez fabrykę Rosenthal w ok. 1933 roku. Ekskluzywny model Sanssouci charakteryzujący się reliefowymi zdobieniami w stylu rokoko. Wszystkie talerzyki mają także regularnie pofalowane brzegi wykończone ornamentem perełkowym. Naczynia dekorowane są kolorowym motywem roślinnym a wykończenie uszek i uchwytów jest z satynowanego złota które to doskonale podkreśla piękno tego modelu porcelany.

Serwis jest sygnowany Rosenthal Selb Bavaria Sanssouci. Zastawa ta będzie ślicznym dopełnieniem każdego nakrycia stołu. Poczęstunek podany w tak eleganckiej formie zostanie zapamiętany na długi czas.

Porcelana Sanssouci zawdzięcza swoje miano pałacowi zbudowanemu w Poczdamie dla króla Prus Fryderyka II Wielkiego w latach 1745–1747. Monarcha ten zlecił wykonanie zastawy stołowej, która pasowałaby do wystroju królewskiej rezydencji i tak powstał serwis z wyszukanymi reliefowymi dekoracjami będącymi odwzorowaniem stiuków, znajdujących się na stropie jednej z reprezentacyjnych sal pałacu Sanssouci. W 1894 roku firma Rosenthal otrzymała licencję na produkcję tego wspaniałego serwisu, cieszy on się niezmiennym uznaniem i dlatego jest wytwarzany do dziś.

Stan zachowania:

Stara, przedwojenna porcelana w świetnym stanie.

 

Wymiary:

Dzbanek: wysokość ok. 26 cm;

Cukiernica: wysokość ok. 13 cm;

Mlecznik: wysokość ok. 11 cm;

Filiżanka: wysokość 5 cm, średnica 9,5 cm;

Spodek: średnica 15 cm;

Talerz deserowy: średnica 20 cm.

 

Tę porcelanę i inne antyki znajdziecie Państwo w naszym sklepie z antykami.

 

Posiadamy 100% pozytywnych opinii:

Opinie o Antikon.pl na Opineo.pl
Sposoby dostawy Nazwa Czas wysyłki Cena
Szybka wpłata przez system Przelewy 24 dostawa kurier GLS Szybka wpłata przez system Przelewy 24 dostawa kurier GLS Wysyłka w ciągu 1-2 dni doręcznie na następny dzień roboczy. Za darmo!
Przesyłka za pobraniem kurier GLS Przesyłka za pobraniem kurier GLS Wysyłka w ciągu 1-2 dni doręcznie na następny dzień roboczy. Za darmo!
Wpłata na konto kurier GLS Wpłata na konto kurier GLS Wysyłka w ciągu 1-2 dni doręcznie na następny dzień roboczy. Za darmo!

* Dla zakupów powyżej 1 200,00 zł darmowa wysyłka!

Wczytywanie...