Żardiniera WMF neorokoko piękna duża waza

Żardiniera neorokokowa WMF 

Koniec XIX w

Żardiniera WMF neorokokowa niezwykle piękna

Wyjątkowa i bardzo rzadko spotykana, przepiękna stara, duża  żardiniera z mosiężnym wkładem dopasowanym do korpusu. Owalna patera na czterech dużych nóżkach ozdobiona aplikacjami neorokokowymi, liczne ornamenty muszlowe, ażurowe wycięcia, kartusze i woale. Patera o brzegu falistym, wywiniętym ozdobionym ornamentem perełkowym. 

Wykonana ze grubo srebrzonego bazowego metalu Britanna.  Wykończone jest bardzo precyzyjnie co daje poczucie doskonałej jakości tego wyrobu. Kształt patery był potem wielokrotnie kopiowany przez inne firmy, w porcelanie czy majolice.

Przedmiot niezwykle funkcjonalny a przy tym cudowna, stylowa dekoracja eleganckiego stołu. 

Patera jest sygnowana : WMF B as  I/O  znaki WMF z 1880 - 1918 r, jedna z najstarszych sygnatur WMF, platerowane srebrem stop bazowy Britanna , wykończenie antyczne. Britanna to stop metali zawierający 92% cyny, 6% antymonu i 2% miedzi, po raz pierwszy uzyskany w Sheffield w drugiej połowie XVIII wieku.

Stan zachowania bardzo dobry, srebrzenie dobrze zachowane na całości, gdzieniegdzie przetarcia. Oryginalny egzemplarz z epoki, brak uszkodzeń.

 

WMF - Württembergische Metallwarenfabrik Niemcy (Geislingen) - niemiecka firma produkująca wyroby metalowe.

 

WMF powstała w 1880 r. w wyniku fuzji dwóch fabryk: założonej w 1853 r. fabryki Daniela Strauba, który w kilka lat później wszedł w spółkę z braćmi Friedrichem i Louisem Scheweizer, przyjmując nazwę Starub&Schweizer (później Starub&Söhn), oraz cieszącej się dużym uznaniem, często nagradzanej na wystawach (Wiedeń, Monachium, Filadelfia) firmy Ritter & Co. Około roku 1900 Württembergische Metallwarenfabrik, była już największym na świecie producentem i eksporterem domowych wyrobów metalowych głównie wytwarzanych w stylu secesyjnym. Posiadała kilka przedstawicielstw w Niemczech, Austrii oraz Polsce. Znakiem firmowym fabryki był struś (znak heraldyczny rodziny Straub). Powszechnie znana z cechowania wyrobów inicjałami WMF, dążyła do stworzenia własnego wyróżniającego ją stylu, poszukiwała własnych proporcji piękna, czego efektem było założenie przy fabryce pracowni sztuki. W 1886 r. firma przejęła fabrykę Plewkiewicz & Co. z Warszawy, a w 1900 r. firmę Albert Köhler u. Cie z Wiednia, produkującej wyroby WMF pod znakiem AK & Cie. Złoty okres fabryki skończył się wraz z wybuchem I wojny światowej w 1914 r., kiedy to zamknięto wszystkie jej oddziały. Firma działa do dnia dzisiejszego.

 

WYMIARY:

szerokość 35 cm !!!

wysokość 20 cm !!!

głębokość 16 cm,

waga 1,65 kg.

waga bez wkładu 1,38 kg,

rozmiar wkładu 27 x 15 x 12 cm,

no 28

Ten antyk i inne starocie znajdziecie Państwo w naszej internetowej galerii.

Posiadamy 100% pozytywnych opinii:

Opinie o Antikon.pl na Opineo.pl
Sposoby dostawy Nazwa Czas wysyłki Cena
Szybka wpłata przez system Przelewy 24 dostawa kurier GLS Szybka wpłata przez system Przelewy 24 dostawa kurier GLS Wysyłka w ciągu 1-2 dni doręcznie na następny dzień roboczy. Za darmo!
Przesyłka za pobraniem kurier GLS Przesyłka za pobraniem kurier GLS Wysyłka w ciągu 1-2 dni doręcznie na następny dzień roboczy. Za darmo!
Wpłata na konto kurier GLS Wpłata na konto kurier GLS Wysyłka w ciągu 1-2 dni doręcznie na następny dzień roboczy. Za darmo!

* Dla zakupów powyżej 1 200,00 zł darmowa wysyłka!

Wczytywanie...