Christofle serwis plater do kawy

Serwis do kawy plater

Christofle początek XX w

Serwis platerowany Christofle zabytkowy francuski

Francuska firma Christofle to symbol ponadczasowej elegancji i luksusu. Zestawy srebrne i platerowane tej firmy od niemalże 180 lat pojawiają się na stołach najwytworniejszych jadalni na całym świecie. Firma założona została w Paryżu w 1830 r jako pracownia jubilersko-złotnicza. Zawsze stosowała najnowocześniejsze rozwiązania w produkcji co pozwoliło firmie na rozkwit i przetrwanie do obecnych czasów. Platerowane wyroby Christofle osiągają dziś ceny porównywalne do skandynawskich srebrnych przedmiotów.   Dzięki trwałości i doskonałości produkcji Christofle możemy podziwiać dziś jej stare wyroby zachowanie do teraz  w świetnym stanie.

Przepiękny stary platerowany zestaw do kawy, herbaty składający się z dwóch dzbanków do kawy i herbaty oraz dużej cukiernicy. Klasyczne art deco w kształcie, pękate i kanciaste zarazem , pełne niezwykłej prostoty i elegancji. Przedmioty sygnowane - Gallia jest to nowatorski jak na ówczesne czasy sposób wytwarzania platerów, przedmioty są znacznie cięższe i bardziej trwałe niż wykonywane metodą elektrolizy. Grube srebrzenie nie ulega ścieraniu. Zestaw posiada oryginalne ebonitowe uchwyty stosowane w tamtym czasie. Przedmioty są bardzo solidne i ciężkie.

Polecamy ten zestaw platerowanych naczyń jako cudowną, stylową dekoracja eleganckiego stołu dla miłośnika antyków i retro mebli.

Cały serwis kawowo herbaciany wszystko sygnowane na spodzie: Gallia, kogut i koń w rombie sygnatura stosowana w latach 1935-37. Stan zachowania bardzo dobry, oryginalne srebrzenie w doskonałym stanie, bez napraw, kilka minimalnych odkształceń powierzchni prawie nie widocznych.

Wymiary:

Dzbanek wys. 23 cm, szer. 17 cm, waga 750 G,

Dzbanek wys. 20 cm, szer. 18 cm, waga 730 G,

Cukierniczka wys. 14 cm , szer 14 cm, śr. 11 cm, waga 480 G,

Waga całości ok. 2 KG.

Ten serwis platerowany i inne znajdziecie Państwo w  naszym sklepie internetowym z antykami.

Posiadamy 100% pozytywnych opinii:

Opinie o Antikon.pl na Opineo.pl
Sposoby dostawy Nazwa Czas wysyłki Cena
Szybka wpłata przez system Przelewy 24 dostawa kurier GLS Szybka wpłata przez system Przelewy 24 dostawa kurier GLS Wysyłka w ciągu 1-2 dni doręcznie na następny dzień roboczy. Za darmo!
Przesyłka za pobraniem kurier GLS Przesyłka za pobraniem kurier GLS Wysyłka w ciągu 1-2 dni doręcznie na następny dzień roboczy. Za darmo!
Wpłata na konto kurier GLS Wpłata na konto kurier GLS Wysyłka w ciągu 1-2 dni doręcznie na następny dzień roboczy. Za darmo!

* Dla zakupów powyżej 1 200,00 zł darmowa wysyłka!

Wczytywanie...