Popiersia kobiet rzeźba wg Carrier Francja

Rzeźby na kominek dwa popiersia dam francuska figurka

Dwa popiersia kobiet rzeźba z brązu wg francuskiego rzeźbiarza Carrier

Ten rewelacyjny komplet figur z brązu polecam wszystkim Państwu, którzy cenią sobie przyjemność płynącą z przebywania w otoczeniu antycznych mebli, starych zegarów i pięknych przedmiotów. Odpowiednio wyeksponowane popiersia z brązu będą się świetnie prezentować, wzbudzając zachwyt gości i podkreślając prestiż domu oraz wysoki status właściciela.

Są to repliki rzeźb zacnego francuskiego XIX wiecznego twórcy A. Carrier Belleuse. Oryginalne posągi znajdują się we francuskich muzeach. Belleuse był wielkim artystą. Nauczycielem Rodina i dyrektorem działu sztuki w Sevres. Jako rzeźbiarz słynął początkowo z popiersi kobiet wykonanych z terakoty.  Jego dzieła znajdują się w muzeach na całym świecie.

Te piękne figury z brązu młodych kobiet urzekają swym urokiem. Ich promienne twarze,  fantazyjne udrapowane włosy i idealne proporcje wskazują na duży wpływ włoskiego renesansu na artystę.  Staranność wykonania jak również dbałość o szczegóły wskazują na wysokie walory artystyczne tych figurek. Odznaczają się precyzją cyzelowania a także lekkim patynowaniem. Figury z prawdziwego brązu osadzone są na okrągłym postumencie z czarnego żyłkowatego marmuru. Podpisane nazwiskiem Carrier i pieczęcią francuskiego zakładu brązowniczego.

Stan przedmiotów bardzo dobry.

Cena za dwie rzeźby to komplet!!!

Materiał :Brąz i marmur.

Wymiary :

Wysokość 26 cm,

Podstawa 9,50 cm,

Waga 2,5 kg i 2  kg.

Największy wybór rzeźby z brązu w Galerii Antikon.

 

Posiadamy 100% pozytywnych opinii:

Opinie o Antikon.pl na Opineo.pl
Sposoby dostawy Nazwa Czas wysyłki Cena
Szybka wpłata przez system Przelewy 24 dostawa kurier GLS Szybka wpłata przez system Przelewy 24 dostawa kurier GLS Wysyłka w ciągu 1-2 dni doręcznie na następny dzień roboczy. Za darmo!
Przesyłka za pobraniem kurier GLS Przesyłka za pobraniem kurier GLS Wysyłka w ciągu 1-2 dni doręcznie na następny dzień roboczy. Za darmo!
Wpłata na konto kurier GLS Wpłata na konto kurier GLS Wysyłka w ciągu 1-2 dni doręcznie na następny dzień roboczy. Za darmo!

* Dla zakupów powyżej 1 200,00 zł darmowa wysyłka!

Wczytywanie...