Obrazy religijne olejne

Madonna z dzieciątkiem  to jeden z tematów najczęściej podejmowanych w malarstwie religijnym. Najwięksi twórcy światowego malarstwa czerpali inspiracje ze światowych religii. Badacze religii są również zgodni co do tego, że doświadczenie religijne ma bardzo silny komponent estetyczny. Prezentowane poniżej obrazy olejne o tematyce religijnej stanowią potwierdzenie tych ustaleń, wzbudzając silne emocje zarówno u osób wierzących, jak i niewierzących. Dla tych pierwszych będą one niczym drzwi do transcendencji, dla tych drugich – przyczynkiem do oderwania się od codzienności i skupienia się na głębszej refleksji. A przede wszystkim podziwem dla prawdziwego, mistycznego piękna okutego w drewnianą pozłacaną ramę.

obrazy madonny

Obrazy religijne spotykamy nie tylko w kościele ale również zawitały one i to  już dawno do naszych domów. Jeżeli zależy Państwu na tym, aby mieć w swoim mieszkaniu miejsce służące do wyciszenia się i zadumy, religijne arcydzieło będzie doskonałym narzędziem do wytworzenia klimatu, który będzie temu sprzyjał.

obrazy religijne

Malarstwo religijne najwyższej próby nie jest bowiem zwykłym przedstawieniem religijnych dogmatów, ale wyrazem wątpliwości i pytań, które od czasu do czasu zadaje sobie każdy z nas. Galeria malarstwa Antikon przedstawia całą kolekcję religijnych obrazów olejnych inspirowanych dziełami wielkich mistrzów jak  Bouguereau czy Rubens. Wszystkie obrazy są przez nas starannie pakowane i przygotowywane do transportu, dzięki temu maja Państwo gwarancję, że zamówienie dotrze do Was w nienaruszonym stanie.

Wczytywanie...