Madonna del Granduca stary obraz religijny

Madonna del Granduca kopia wg Raphael

Złóż ofertę

Madonna del Granduca stary obraz przepiękne malowidło w złotej ramie

Zaproponuj swoją cenę za ten obraz. Prosimy o kontakt telefoniczny pod nr 603-207-903 lub mailowy info@anikon.pl.

Madonna z Dzieciątkiem to przepiękna duża kopia obrazu Raphaela z 1505r . Kopia namalowana przez Max Schneider (1903-1980) artystę notowanego na aukcjach.

Obraz religijny ukazujący Marię trzymającą w objęciach małego Jezusa. Znakomicie oddano symboliczne odwołania wychwytując szczerość spojrzenia postaci co buduje atmosferę naturalnej niewinności i czystości. Wysmakowana paleta kolorystyczna pozwala doskonale uchwycić niebywale plastyczny kontrast pomiędzy surową scenerią a niezwykłym ciepłem emanującym z postaci. Wszystkie elementy malowidła przedstawione zostały w subtelny sposób, podkreślający ich delikatną fakturę, która staje się wręcz dotykalna.

Madonna del Granduca była namalowania przez włoskiego artystę renesansu Rafaela . Obraz ten został namalowany prawdopodobnie w 1505 r., niedługo po przybyciu Rafaela do Florencji . Widać wpływ Leonarda da Vinci w wykorzystaniu sfumato , którego prace tam poznał.

Wg wikipedi : Sfumato (termin wywodzący się z włoskiego słowa fumo, oznaczającego dym) – w malarstwie olejnym łagodne przejścia z partii ciemnych do jasnych, dające mgliste, "miękkie" efekty kolorystyczne. Technika ta wykorzystywana była szczególnie przez Rafaela Santi oraz Leonarda da Vinci i jego szkołę. W Polsce m.in. Daniela Schultza, Jacka Mierzejewskiego i Iwo Birkenmajera. Sfumato jest to zacieranie wyrazistości konturu dzięki łagodnym przejściom światłocieniowym - daje wrażenie oglądania obiektu przez mgłę lub dym. Leonardo da Vinci eksperymentował z techniką sfumato rozpościerając nad dziedzińcem płachtę materiału, która rozpraszała słoneczne światło, zalecał też swoim uczniom pracę nie w pełnym słońcu. Przykładem użycia tej techniki jest obraz Leonarda da Vinci św. Jan Chrzciciel oraz Mona Lisa. Sfumato było charakterystyczną techniką dla okresu renesansu (od połowy XIV do końca XVI wieku).

Obraz Madonna z dzieciątkiem cechuje dobra  technika malarska. Oprawę obrazu stanowi zupełnie nowa, gruba, drewniana  rama pokryta złoceniem. Sygnatura malarza Max Schneider  umieszczona w prawym dolnym rogu.

Stan zachowania obrazu olejnego bardzo dobry, bez uszkodzeń, nadaje się od razu do powieszenia.

Obraz Marii  z Dzieciątkiem  to wspaniały prezent dla bliskiej osoby na wyjątkową okazję.

Obraz religijny to stylowa i piękna ozdoba domu, kaplicy lub kościoła doskonały pomysł na prezent nie tylko na ślub czy urodziny.

Wymiary z ramą 92 x 61 cm,

Wymiary bez ramy 80 x 50 cm.

no 201

Polecamy religijne obrazy olejne i gwarantujemy Państwu zadowolenie z zakupionego obrazu !!!

 

Posiadamy 100% pozytywnych opinii:

Opinie o Antikon.pl na Opineo.pl
Sposoby dostawy Nazwa Czas wysyłki Cena
Szybka wpłata przez system Przelewy 24 dostawa kurier GLS Szybka wpłata przez system Przelewy 24 dostawa kurier GLS Wysyłka w ciągu 1-2 dni doręcznie na następny dzień roboczy. Za darmo!
Przesyłka za pobraniem kurier GLS Przesyłka za pobraniem kurier GLS Wysyłka w ciągu 1-2 dni doręcznie na następny dzień roboczy. Za darmo!
Wpłata na konto kurier GLS Wpłata na konto kurier GLS Wysyłka w ciągu 1-2 dni doręcznie na następny dzień roboczy. Za darmo!

* Dla zakupów powyżej 1 200,00 zł darmowa wysyłka!

Wczytywanie...