Stary zegar portykowy z białego marmuru z przystawkami ok. 1900r

Stary zegar pałacowy francuski zegar z białego marmuru z przystawkami z ok. 1900 r.

Stary zegar - elegancki garnitur zegarowy z białego marmuru Francja 1900 r obiekt klasy muzealnej

Dzięki swym walorom estetycznym stary zegar kominkowy zawsze stanowił istotny element dekoracji wnętrz. Ten piękny francuski garnitur zegarowy, pochodzący z około 1900 roku, znakomicie będzie się prezentował postawiony na kominku czy komodzie w Państwa domu. Zegar jest niezwykle okazały, wykwintny i bardzo elegancki, przykuwa wzrok i z pewnością zrobi wspaniałe wrażenie na gościach. 

Piękny stary francuski zegar na kolumnach wykonany został z doskonałej jakości białego marmuru. Jest w komplecie z dwoma niezwykle dekoracyjnymi wazami. 

Połączenie eleganckiej formy zegara oraz bieli marmuru świetnie sprawdza się w aranżacjach pomieszczeń inspirowanych eleganckim francuskim stylem Ludwika XV lub współczesnego paryskiego szyku. Tego typu zegary często zdobią francuskie zamki. 

Zegar dekorują aplikacje ze złoconego brązu. Zarówno oprawa zegara jak i przystawki są bogato zdobione kwiatowymi motywami. Zegar osadzony jest na sześciu marmurowych kolumnach a odmierzające czas wahadło zwisa pośrodku dając piękny efekt. Porcelanowa tarcza jest ozdobiona malowaną kwiatową girlandą oraz posiada ozdobne ażurowe wskazówki. Na tarczy z wyraźnymi arabskimi cyframi umieszczone są wskazania minut i godzin. Tarczę osłaniają przeszklone wypukłe drzwiczki. Zegar nakręcany jest kluczykiem, który oczywiście dołączamy do przedmiotu. Mechanizm oznaczony numerami. Zegar wybija półgodziny i godziny. Wahadło oraz werk oznaczone są numerami. Na tylnej płycie mechanizmu znajduje się sygnatura zegarmistrza Japy Freres  oraz numery. 

Całość jest bardzo okazała w doskonałym stanie obiekt klasy muzealnej  Ten przedmiot i inne piękne antyki znajdziecie Państwo na naszej stronie.

Stan zachowania przedmiotu:

Zegar doskonale zachowany, marmur i brąz w pięknym stanie, mechanizm też sprawny. mechanizm może wymagać regulacji.

 

Wymiary zegara:

Wysokość 43 cm,

Szerokość 30 cm,

Średnica tarczy 11 cm,

Waga  całości ok. 10 kg.

Wymiary waz :

Wysokość : 32 cm,

Szerokość 13 cm,

Głębokość 10 cm.

Gwarantujemy bezpieczny transport starego antycznego zegara

Firma Japy Frères została założona w 1771 roku w miejscowości Beaucourt (Francja) przez Georges'a Frederic'a Japy (1749-1812), który przedtem do ok. 1770 r. uczył się zawodu u Jean'a Jacques'a Perrelet'a. Firma ta produkowała mechanizmy do zegarków. Jako, że Frederic miał zdolności do projektowania maszyn wytwarzających części do zegarków i zegarów tak więc około 1779 zbudował już wiele własnych maszyn i stał się jednym z prekursorów wprowadzania produkcji masowej w Europie. Do 1801 roku Japy zatrudniał już 300 pracowników, był największym i najważniejszym producentem zegarów we Francji. Pięciu z jego synów dołączyło do rodzinnego przedsiębiorstwa. W 1809 roku otworzono zakład w Badevel produkujący mechanizmy do zegarów. Wkrótce po śmierci Fryderyka w 1812 r. jego synowie nazwali firmę Japy Frères et Cie. W latach 1844 - 49 niektóre zegary były podpisywane Ls Japy Fils, gdyż zostały one wykonane przez Louis'a Japy, którego w 1849 roku nagrodzono srebrnym medalem. Około 1850 roku fabryka w Beaucourt zaczęła wytwarzać całe zegary. Bracia Japy z powodzeniem prezentowali swoje zegary na targach i wystawach w całej Europie zdobywając wiele nagród za innowacyjność, styl oraz jakość. W 1928 roku nazwa firmy została zmieniona na Société Anonyme des Etablissements Japy Freres. Japy Frères zakończyła swoją działalność przed rokiem 1970.

 

Posiadamy 100% pozytywnych opinii:

Opinie o Antikon.pl na Opineo.pl
Sposoby dostawy Nazwa Czas wysyłki Cena
Szybka wpłata przez system Przelewy 24 dostawa kurier GLS Szybka wpłata przez system Przelewy 24 dostawa kurier GLS Wysyłka w ciągu 1-2 dni doręcznie na następny dzień roboczy. Za darmo!
Przesyłka za pobraniem kurier GLS Przesyłka za pobraniem kurier GLS Wysyłka w ciągu 1-2 dni doręcznie na następny dzień roboczy. Za darmo!
Wpłata na konto kurier GLS Wpłata na konto kurier GLS Wysyłka w ciągu 1-2 dni doręcznie na następny dzień roboczy. Za darmo!

* Dla zakupów powyżej 1 200,00 zł darmowa wysyłka!

Wczytywanie...