Zegar kominkowy francuski z różowego marmuru z przystawkami

Zegar kominkowy antyk z różowego marmuru

Zegar kominkowy antyczny z początku XX w

Antyczny zegar kominkowy z przystawkami z około 1900-1920 roku z Francji jest godny polecenia wszystkim z Państwa, którzy lubią otaczać się antykami i pięknymi, nietuzinkowymi a zarazem funkcjonalnymi przedmiotami.  Znakomicie będzie się prezentował postawiony na kominku czy komodzie w Państwa domu. Zegar kominkowy jest bardzo okazały, wykwintny i niezwykle elegancki, przykuwa wzrok, dodaje prestiżu i z pewnością zrobi wspaniałe wrażenie na gościach. 

Piękny stary francuski zegar z kolumnami wykonany został z doskonałej jakości różowo- fioletowo -białego marmuru. Jest w komplecie z dwoma dekoracyjnymi wazami jako przystawki.

Połączenie eleganckiej formy zegara kominkowego oraz niespotykanych odcieni marmuru świetnie sprawdza się w aranżacjach pomieszczeń inspirowanych eleganckim francuskim stylem Ludwika XVI lub współczesnego paryskiego szyku. Tego typu zegary często zdobią francuskie dwory. 

Zegar kominkowy dekorują aplikacje ze złoconego brązu. Zegar osadzony jest na czterech  marmurowych kolumnach a odmierzające czas wahadło słońce zwisa pośrodku dając piękny efekt.

Oryginalna tarcza zegara sygnowana nazwą dawnego francuskiego zegarmistrza - sprzedawcy biżuterii i zegarów Collet & Valois, Lyon miasto. To znani i renomowani zegarmistrzowie - jubilerzy - złotnicy zakład mieścił się  "AU SOLEIL D 'OR", Passage de l' Hôtel-Dieu w Lyonie - Francja - od 1900 do 1940.

Na dekorowanej kwiatowym motywem tarczy umieszczone są wskazania minut i godzin oraz piękne ażurowe wskazówki.  Tarczę z wyraźnymi arabskimi cyframi osłaniają wypukłe, przeszklone drzwiczki. Kluczyk do nakręcania zegara oczywiście dołączamy do przedmiotu. Zegar wybija półgodziny i godziny. Wahadło w formie słońca dołączone do zegara. Na tylnej płycie mechanizmu znajduje się sygnatura zegarmistrza, wybita pieczęć Just oraz numery. 

Garnitur zegarowy jest okazały i w bardzo dobrym stanie jak na swój wiek.  Ten przedmiot i inne piękne antyki znajdziecie Państwo na stronie naszej Galerii Antikon.

Werk zegara sygnowany Just okres 1900-20 r.

Just była popularna linia zegarów produkowanych przez Hour Lavigne, którzy byli następcami Charles Hour, francuskiego zegarmistrza, który założył firmę w 1880 roku. Produkowali zegary bardzo dobrej jakości  dla ekskluzywnych sprzedawców detalicznych, takich jak Tiffany & Co. Just ten znak firmowy można zwykle znaleźć wybity z tyłu jego zegarów.

Stan zachowania przedmiotu:

Zegar kominkowy z wazami bardzo dobrze zachowany, marmur i brąz w pięknym stanie.

Zegar sprawny po przeglądzie zegarmistrzowskim ,  po transporcie może wymagać drobnej regulacji.

 

Wymiary zegara:

Wysokość 40 cm,

Szerokość 23 cm,

Głębokość 12 cm,

Średnica tarczy 9 cm,

Waga  4 kg.

Wymiary przystawek:

Wysokość : 27 cm,

Podstawa 8,5 x 8,5  cm,

Waga 1,6 kg / szt

Gwarantujemy bezpieczny transport starego kominkowego zegara

Zegary kominkowe antyczne  wysyłamy kurierem do

antyki Warszawa

antyki Gdańsk

antyki Katowice

antyki Poznań

antyki Kraków

antyki Szczecin

oraz wszystkie miejscowości w Polsce

Strona Galerii Antikon prezentuje stare zabytkowe zegary i antyki

Sposoby dostawy Nazwa Czas wysyłki Cena
Szybka wpłata przez system Przelewy 24 dostawa kurier GLS Szybka wpłata przez system Przelewy 24 dostawa kurier GLS Wysyłka w ciągu 1-2 dni doręcznie na następny dzień roboczy. Za darmo!
Przesyłka za pobraniem kurier GLS Przesyłka za pobraniem kurier GLS Wysyłka w ciągu 1-2 dni doręcznie na następny dzień roboczy. Za darmo!
Wpłata na konto kurier GLS Wpłata na konto kurier GLS Wysyłka w ciągu 1-2 dni doręcznie na następny dzień roboczy. Za darmo!

* Dla zakupów powyżej 1 200,00 zł darmowa wysyłka!

Wczytywanie...