Zegar francuski kominkowy ze świecznikami

Zegar francuski kominkowy biały ze świecznikami z końca XIX w.

Zegar francuski kominkowy z dwoma świecznikami koniec XIX w w stylu Ludwika XVI

Zegar francuski kominkowy ze świecznikami z około 1890 roku z Francji , znakomicie będzie się prezentował postawiony na kominku czy komodzie w Państwa domu. Zegar kominkowy jest niezwykle okazały, wykwintny i bardzo elegancki, przykuwa wzrok i z pewnością zrobi wybitne wrażenie na gościach.

Jeśli chcesz odmienić swój dom, nadać mu niepowtarzalny charakter. Możesz zagrać zegarem. Wygląd i dźwięk tykającego antycznego zegara przeniesie Cię do ekskluzywnego świata z XIX wiecznej paryskiej kamienicy gdzie czas płynie powoli i z wielkim majestatem.

Piękny stary francuski zegar z świecznikami wykonany został z doskonałej jakości białego marmuru. Jest w komplecie z dwoma niezwykle dekoracyjnymi świecznikami na trzy świece. 

Połączenie eleganckiej formy zegara oraz bieli marmuru świetnie sprawdza się w aranżacjach pomieszczeń inspirowanych eleganckim francuskim stylem Ludwika XVI lub współczesnego paryskiego szyku. Tego typu zegary często zdobią francuskie zamki. 

Zegar francuski kominkowy dekorują aplikacje ze złoconego brązu. Zarówno oprawa zegara jak i świeczniki są bogato zdobione kwiatowymi motywami. Kominkowy zegar osadzony jest na czterech  marmurowych kolumnach a odmierzające czas wahadło słońce zwisa pośrodku dając piękny efekt.

Oryginalna tarcza zegara sygnowana nazwą dawnego francuskiego sprzedawcy detalicznego Pecheux i Mantes-la-Jolie miasto. Na dekorowanej kwiatowym motywem tarczy umieszczone są wskazania minut i godzin, oraz piękne ażurowe wskazówki. 

Zegary francuskie od A. D. Mougin

Tarczę z wyraźnymi arabskimi cyframi osłaniają wypukłe, przeszklone drzwiczki. Kluczyk do nakręcania zegara oczywiście dołączamy do przedmiotu. Zegar wybija półgodziny i godziny. Wahadło w formie słońca dołączone do zegara. Na tylnej płycie mechanizmu znajduje się sygnatura zegarmistrza, wybita pieczęć z nazwiskiem A. D. Mougin, gwiazdą i napisem Deux Medailles oraz numery. 

Całość jest wybitnie okazała w bardzo dobrym stanie jak na swój wiek.  Ten przedmiot i inne piękne antyki znajdziecie Państwo na stronie naszej Galerii Antikon.

Stan zachowania przedmiotu:

Zegar francuski kominkowy bardzo dobrze zachowany, marmur i brąz w pięknym stanie, mechanizm sprawny.  Marmur bez uszkodzeń. Wszystko odświeżone i wyczyszczone.

Zegar sprawny po przeglądzie zegarmistrzowskim ,  po transporcie może wymagać drobnej regulacji.

Wymiary zegara:

Wysokość 42 cm,

Szerokość 22 cm,

Średnica tarczy 9 cm,

Waga  5,5 kg.

Wymiary świeczników:

Wysokość : 30 cm,

Szerokość 17 cm,

Podstawa śr. 10 cm,

Waga 1,7 kg / szt.

nr 3

Gwarantujemy bezpieczny transport zegara francuskiego kominkowego . 

Werk zegara sygnowany z tyłu A.D. Mougin - Deux Medailles okres 1890-1899 r

AD Mougin był znanym francuskim zegarmistrzem działającym w pod koniec XIX wieku. Wiadomo, że zrobił zegary we francuskim regionie zegarmistrzowskim Montbeliard (który znajduje się w pobliżu granicy ze Szwajcarią), a także  był posiadaczem lokalu przy Rue de Turenne w Paryżu. Na wystawach w Paryżu zdobył dwa złote medale za swoje zegary i wykorzystał je jako podstawę swojego znaku towarowego, który zawiera „Deux Medailles”. Ten znak firmowy można zwykle znaleźć wybity z tyłu jego zegarów.

Zegary kominkowe wysyłamy kurierem do

antyki Warszawa

antyki Gdańsk

antyki Katowice

antyki Poznań

antyki Kraków

antyki Szczecin

oraz wszystkie miejscowości w Polsce

Posiadamy 100% pozytywnych opinii:

Opinie o Antikon.pl na Opineo.pl
Sposoby dostawy Nazwa Czas wysyłki Cena
Szybka wpłata przez system Przelewy 24 dostawa kurier GLS Szybka wpłata przez system Przelewy 24 dostawa kurier GLS Wysyłka w ciągu 1-2 dni doręcznie na następny dzień roboczy. Za darmo!
Przesyłka za pobraniem kurier GLS Przesyłka za pobraniem kurier GLS Wysyłka w ciągu 1-2 dni doręcznie na następny dzień roboczy. Za darmo!
Wpłata na konto kurier GLS Wpłata na konto kurier GLS Wysyłka w ciągu 1-2 dni doręcznie na następny dzień roboczy. Za darmo!

* Dla zakupów powyżej 1 200,00 zł darmowa wysyłka!

Wczytywanie...