Lalique szkło nimfa i faun piękna figurka

Lalique szklana figurka

Zjawiskowe szkło dekoracyjne z Francji

Rene Lalique szkło dekoracyjne Figurka nimfa z faunem 

Rene Lalique to francuski twórca szklanych cudów zwany też rzeźbiarzem światła. W końcu XIX w zajmował się głównie produkcją biżuterii. Zaś na początku XX w rozpoczął współpracę z François Coty produkując wyszukane flakony do jego perfum. Szklane flakony Lalique podbiły rynek, często były inspirowane mitologią grecką i astrologią. Potem Lalique rozpoczął współpracę z innymi producentami perfum oraz założył własną fabrykę produkcji szkła. Jego wyroby słyną ze swego uroku na całym świecie i niektóre egzemplarze osiągają zawrotne sumy. 

Figura z prasowanego szkła to jasny kryształ wykonany ręcznie w fabryce Lalique we Francji. Figura przedstawia scenę mitologiczną piękną nimfę i fauna. Faun pół człowiek , pół zwierzę w mitologii greckiej był uznawany za wcielenie płodności i symbol erotyzmu. Zapewniamy że ten artystyczny przedmiot będzie cieszył oczy długie lata. Sygnowana Lalique France. Wykonanie lata 90 XX w. Przedmiot ciężki. Stan bardzo dobry.

Tą zachwycającą figurkę polecam Państwu jako gustowną ozdobę a zarazem bardzo praktyczny przedmiot- przycisk do papieru. Figurka znakomicie nadaje się na elegancki prezent. Ten przedmiot i inne piękne antyki znajdziecie Państwo na naszej stronie.

Wymiary:

Wysokość 14 cm,

Waga 380 g.

Stare szkło w dużym wyborze dla koneserów antyków.

Posiadamy 100% pozytywnych opinii:

Opinie o Antikon.pl na Opineo.pl
Sposoby dostawy Nazwa Czas wysyłki Cena
Szybka wpłata przez system Przelewy 24 dostawa kurier GLS Szybka wpłata przez system Przelewy 24 dostawa kurier GLS Wysyłka w ciągu 1-2 dni doręcznie na następny dzień roboczy. Za darmo!
Przesyłka za pobraniem kurier GLS Przesyłka za pobraniem kurier GLS Wysyłka w ciągu 1-2 dni doręcznie na następny dzień roboczy. Za darmo!
Wpłata na konto kurier GLS Wpłata na konto kurier GLS Wysyłka w ciągu 1-2 dni doręcznie na następny dzień roboczy. Za darmo!

* Dla zakupów powyżej 1 200,00 zł darmowa wysyłka!

Wczytywanie...