Stary zegar kominkowy Francja

Zegar kominkowy z marmuru ze świecznikami

Piękny antyk do salonu

Stary zegar kominkowy na kolumnach plus dwa świeczniki

Stary zegar kominkowy wspaniały antyk - francuski zegar na kolumnach z wykonany marmuru. W komplecie z dwoma niezwykle dekoracyjnymi świecznikami. Zegar pochodzi z Francji około 1900 roku.

Francuski zegar kominkowy polecam tym Państwu którzy cenicie antyki oraz lubicie otaczać się pięknymi przedmiotami. Ten niezwykle piękny i bardzo okazały, antyczny zegar kominkowy z pewnością uświetni Państwa dom i wzbudzi zachwyt wśród gości. Zegar ze świecznikami znakomicie będzie się prezentował ustawiony na kominku lub komodzie w salonie, jadalni bądź gabinecie.

Stary zegar kominkowy wykonany z jasnego żyłkowanego marmuru zwanego tygrysim, wsparty na dwóch kolumnach. Zegar dekorują aplikacje ze złoconego brązu. Zarówno oprawa zegara jak i świeczniki trójramienne są bogato zdobione roślinnymi motywami. Wszystkie trzy części kompletu mają po cztery nóżki.

Tarcza porcelanowa ozdobiona malowaną kwiatową girlandą. Oznaczona miastem zegarmistrza Le Havre oraz jego nazwą  M F Rotig Galibert. Na tarczy z wyraźnymi arabskimi cyframi umieszczone są wskazania minut i godzin. Tarczę osłaniają przeszklone wypukłe drzwiczki. Zegar nakręcany kluczykiem, który oczywiście dołączamy do przedmiotu. Zegar wybija półgodziny i godziny. Wahadło słońce dołączone do zegara. 

Mechanizm sygnowany wybitą pieczęcią z napisem Samuel Marti Medaille d"Or Paris 1900 oraz numerami. Świeczniki trójramienne. Całość jest bardzo ciężka.

Stan zachowania zegara kominkowego bardzo dobry , jak na swoje lata. Marmur w doskonałym stanie, lekkie przetarcia na metalowych elementach.

Mechanizm sprawny, na chodzie, po transporcie może wymagać niewielkiej regulacji.

Wymiary zegara:

Wysokość 38 cm

Szerokość 21 cm,

Głębokość 11 cm,

Średnica tarczy 9 cm,

Wymiary świeczników:

Wysokość 29 cm,

Szerokość 17 cm,

Głębokość 9 cm,

Zegar kominkowy ze świecznikami - gwarantujemy bezpieczny transport zakupionego zegara

Rodzina Marti to dobrze znani XIX-wieczni francuscy zegarmistrzowie. Firma Samuel Marti et Cie. znajdowała się w Le Pays de Montbeliard i współpracowała wraz z dwoma innymi znanymi producentami zegarów Roux i Japy Freres w promowaniu swoich mechanizmów. Samuel Marti & Cie. otrzymała wiele wyróżnień za swoje wyroby m. in. Medaille d'Or(złoty medal)w Paryżu w latach 1841, 1851, 1852 i 1900, Medaille de Bronze w 1860 roku, Medaille d'Argent w 1889 roku i w 1931 Grand Prix, Paris. Tak pięknych zabytkowych zegarów jest coraz mniej.

Zegary kominkowe wysyłamy bezpiecznie kurierem na terenie całej Polski.

Posiadamy 100% pozytywnych opinii:

Opinie o Antikon.pl na Opineo.pl
Sposoby dostawy Nazwa Czas wysyłki Cena
Szybka wpłata przez system Przelewy 24 dostawa kurier GLS Szybka wpłata przez system Przelewy 24 dostawa kurier GLS Wysyłka w ciągu 1-2 dni doręcznie na następny dzień roboczy. Za darmo!
Przesyłka za pobraniem kurier GLS Przesyłka za pobraniem kurier GLS Wysyłka w ciągu 1-2 dni doręcznie na następny dzień roboczy. Za darmo!
Wpłata na konto kurier GLS Wpłata na konto kurier GLS Wysyłka w ciągu 1-2 dni doręcznie na następny dzień roboczy. Za darmo!

* Dla zakupów powyżej 1 200,00 zł darmowa wysyłka!

Wczytywanie...