Barokowy zegar antyk z kandelabrami i aniołkami

Barokowy zegar antyczny  z bordowego marmuru ze świecznikami

Barokowy zegar kominkowy z marmuru z dwoma kandelabrami

Barokowy zegar ze świecznikami z końca XIX w z Francji ,  zachwyci każdego miłośnika staroci, antyków i luksusowych bibelotów oraz znakomicie będzie się prezentował postawiony na kominku czy komodzie w Państwa domu. Wyobraź sobie ten zegar w Twoim salonie który będzie cieszył oczy długie lata. Zegar kominkowy jest niezwykle okazały, wykwintny i bardzo elegancki, przykuwa wzrok i z pewnością zrobi wspaniałe wrażenie na gościach.

Piękny stary francuski zegar z kandelabrami wykonany został z doskonałej jakości bordowego marmuru. Jest w komplecie z dwoma niezwykle dekoracyjnymi kandelabrami na pięć świec. 

Barokowy zegar dekorują trzy figurki radosnych aniołków i bogate aplikacje ze złoconego brązu. Zarówno oprawa zegara jak i kandelabry są bogato zdobione kwiatowymi motywami. Kandelabry są wyjątkowo okazałe, wysokie, mają lichtarze na pięć świec. Całość prezentuje się wybitnie.

Na dekorowanej kwiatowym motywem tarczy umieszczone są wskazania minut i godzin, oraz piękne ażurowe wskazówki.  Tarczę z wyraźnymi arabskimi cyframi osłaniają wypukłe, przeszklone drzwiczki. Kluczyk do nakręcania zegara oczywiście dołączamy do przedmiotu. Zegar wybija półgodziny i godziny. Wahadło dołączone do zegara.

Na tylnej płycie mechanizmu znajduje się sygnatura zegarmistrza, wybita pieczęć z nazwiskiem A. D. Mougin, gwiazdą i napisem Deux Medailles oraz numery. 

AD Mougin był znanym francuskim zegarmistrzem działającym w pod koniec XIX wieku. Wiadomo, że zrobił zegary we francuskim regionie zegarmistrzowskim Montbeliard (który znajduje się w pobliżu granicy ze Szwajcarią), a także jest był posiadaczem lokalu przy Rue de Turenne w Paryżu. Na wystawach w Paryżu zdobył dwa złote medale za swoje zegary i wykorzystał je jako podstawę swojego znaku towarowego, który zawiera „Deux Medailles”. Ten znak firmowy można zwykle znaleźć wybity z tyłu jego zegarów.

Całość jest bardzo okazała w bardzo dobrym stanie jak na swój wiek.  Ten przedmiot i inne piękne antyki znajdziecie Państwo na stronie naszym sklepie Antikon.

 

Stan zachowania przedmiotu:

Barokowy zegar kominkowy bardzo dobrze zachowany, marmur i brąz w pięknym stanie.

Zegar sprawny po przeglądzie zegarmistrzowskim ,  po transporcie może wymagać drobnej regulacji.

 

Wymiary zegara:

Wysokość 39 cm !!!

Szerokość 27 cm,

Głębokość 12 cm,

Średnica tarczy 9 cm,

Waga  8 kg.

Wymiary świeczników:

Wysokość : 46 cm !!!

Szerokość 18 cm,

Podstawa 14 x 9,5 x 6,5 cm,

Waga 2,6 kg / szt

nr 7

Gwarantujemy bezpieczny transport starego barokowego zegara . 

Werk zegara sygnowany z tyłu A.D. Mougin - Deux Medailles okres 1890-1899 r

Więcej informacji o  zegary antyki znajdziesz na naszej stronie.

Posiadamy 100% pozytywnych opinii:

Opinie o Antikon.pl na Opineo.pl
Sposoby dostawy Nazwa Czas wysyłki Cena
Szybka wpłata przez system Przelewy 24 dostawa kurier GLS Szybka wpłata przez system Przelewy 24 dostawa kurier GLS Wysyłka w ciągu 1-2 dni doręcznie na następny dzień roboczy. Za darmo!
Przesyłka za pobraniem kurier GLS Przesyłka za pobraniem kurier GLS Wysyłka w ciągu 1-2 dni doręcznie na następny dzień roboczy. Za darmo!
Wpłata na konto kurier GLS Wpłata na konto kurier GLS Wysyłka w ciągu 1-2 dni doręcznie na następny dzień roboczy. Za darmo!

* Dla zakupów powyżej 1 200,00 zł darmowa wysyłka!

Wczytywanie...