Barokowy zegar antyczny z kandelabrami i aniołkami

Barokowy zegar antyczny  z bordowego marmuru ze świecznikami

Barokowy zegar kominkowy z marmuru z dwoma kandelabrami

Barokowy zegar ze świecznikami z końca XIX w z Francji ,  zachwyci każdego miłośnika staroci, antyków i luksusowych bibelotów oraz znakomicie będzie się prezentował postawiony na kominku czy komodzie w Państwa domu. Wyobraź sobie ten zegar w Twoim salonie który będzie cieszył oczy długie lata. Zegar kominkowy jest niezwykle okazały, wykwintny i bardzo elegancki, przykuwa wzrok i z pewnością zrobi wspaniałe wrażenie na gościach.

Piękny stary francuski zegar z kandelabrami wykonany został z doskonałej jakości bordowego marmuru. Jest w komplecie z dwoma niezwykle dekoracyjnymi kandelabrami na pięć świec. 

Barokowy zegar dekorują trzy figurki radosnych aniołków i bogate aplikacje ze złoconego brązu. Zarówno oprawa zegara jak i kandelabry są bogato zdobione kwiatowymi motywami. Kandelabry są wyjątkowo okazałe, wysokie, mają lichtarze na pięć świec. Całość prezentuje się wybitnie.

Na dekorowanej kwiatowym motywem tarczy umieszczone są wskazania minut i godzin, oraz piękne ażurowe wskazówki.  Tarczę z wyraźnymi arabskimi cyframi osłaniają wypukłe, przeszklone drzwiczki. Kluczyk do nakręcania zegara oczywiście dołączamy do przedmiotu. Zegar wybija półgodziny i godziny. Wahadło dołączone do zegara.

Na tylnej płycie mechanizmu znajduje się sygnatura zegarmistrza, wybita pieczęć z nazwiskiem A. D. Mougin, gwiazdą i napisem Deux Medailles oraz numery. 

AD Mougin był znanym francuskim zegarmistrzem działającym w pod koniec XIX wieku. Wiadomo, że zrobił zegary we francuskim regionie zegarmistrzowskim Montbeliard (który znajduje się w pobliżu granicy ze Szwajcarią), a także jest był posiadaczem lokalu przy Rue de Turenne w Paryżu. Na wystawach w Paryżu zdobył dwa złote medale za swoje zegary i wykorzystał je jako podstawę swojego znaku towarowego, który zawiera „Deux Medailles”. Ten znak firmowy można zwykle znaleźć wybity z tyłu jego zegarów.

Całość jest bardzo okazała w bardzo dobrym stanie jak na swój wiek.  Ten przedmiot i inne piękne antyki znajdziecie Państwo na stronie naszym sklepie Antikon.

 

Stan zachowania przedmiotu:

Barokowy zegar kominkowy bardzo dobrze zachowany, marmur i brąz w pięknym stanie.

Zegar sprawny po przeglądzie zegarmistrzowskim ,  po transporcie może wymagać drobnej regulacji.

 

Wymiary zegara:

Wysokość 39 cm !!!

Szerokość 27 cm,

Głębokość 12 cm,

Średnica tarczy 9 cm,

Waga  8 kg.

Wymiary świeczników:

Wysokość : 46 cm !!!

Szerokość 18 cm,

Podstawa 14 x 9,5 x 6,5 cm,

Waga 2,6 kg / szt

nr 7

Gwarantujemy bezpieczny transport starego barokowego zegara . 

Werk zegara sygnowany z tyłu A.D. Mougin - Deux Medailles okres 1890-1899 r

Więcej informacji o  zegary antyki znajdziesz na naszej stronie.

Sposoby dostawy Nazwa Czas wysyłki Cena
Szybka wpłata przez system Przelewy 24 dostawa kurier GLS Szybka wpłata przez system Przelewy 24 dostawa kurier GLS Wysyłka w ciągu 1-2 dni doręcznie na następny dzień roboczy. Za darmo!
Przesyłka za pobraniem kurier GLS Przesyłka za pobraniem kurier GLS Wysyłka w ciągu 1-2 dni doręcznie na następny dzień roboczy. Za darmo!
Wpłata na konto kurier GLS Wpłata na konto kurier GLS Wysyłka w ciągu 1-2 dni doręcznie na następny dzień roboczy. Za darmo!

* Dla zakupów powyżej 1 200,00 zł darmowa wysyłka!

Wczytywanie...