Zegar myśliwski kominkowy antyk Polowanie

Zegar myśliwski Polowanie z psem

Francja początek XX w

Zegar myśliwski antyk Polowanie z dwoma wazami

Wspaniały zegar myśliwski antyk z dużą figurą pasa i z dwoma wazami idealny do każdego zapalonego myśliwego zachwyci niejednego kolekcjonera antyków i miłośnika stylowych mebli. Czas upływa znacznie przyjemniej, gdy odmierza go stary antyczny zegar.

Zabytkowy zegar kominkowy pochodzi z samego początku XX w - Belle époque - pięknej epoki trwającej w Europie od 1871 roku do wybuchu pierwszej wojny światowej.

Zegar myśliwski Polowanie to wyjątkowo duży i urokliwy zegar salonowy wraz z wazonami znakomicie prezentuje się na kominku lub komodzie w salonie, jadalni czy gabinecie. Ten bardzo okazały garnitur zegarowy niewątpliwie uatrakcyjni wystrój Państwa domu czy biura i będzie obiektem zachwytu wszystkich gości oraz będzie cieszył oczy długie lata.

Uwagę zwraca wieńcząca zegar myśliwski duża figura gończego psa polującego na bażanta. Figura sygnowana La Chasse po  francusku Polowanie   oraz Par R Varnier - nazwisko francuskiego rzeźbiarza z końca XIX i początku XX w. To autor wielu naturalnych zwierząt figur które były potem odlewane do obudowy zegara.

Dwie niezwykle efektowne przystawki do zegara to secesyjne wazony ozdobione kogutami po bokach i aniołami w kartuszu są osadzone na marmurowej podstawie. Obudowa zegara i podstawy wazonów wykonane są z rzadkiego ciemno zielonego żyłkowanego marmuru.  Kamień dekorują kunsztowne aplikacje perełkowe. Wazony oraz rzeźba są wykonane z pokrytego brązem cynkalu. Odlewy wykonano bardzo starannie, z dbałością o szczegóły.

Na porcelanowej tarczy zegara kominkowego z wyraźnymi arabskimi cyframi umieszczone są wskazania minut i godzin. Tarcza ozdobiona jest kolorową girlandą kwiatową. Tarcza zegara jest sygnowana napis dość zatarty Francja. Tarczę osłaniają drzwiczki z fazowanym szkłem. Zegar wybija półgodziny i godziny. Kluczyk do nakręcania zegara i wahadło oczywiście dołączamy do przedmiotu. Werk zegara sygnowany Just okres 1900-20 r.  oraz numerami.

Dawne zegary zawsze były dziełem kilku mistrzów tego rzemiosła. Jeden robił obudowy, inny mistrz tarcze,  ktoś inny patentował mechanizmy  a jeszcze inny zegarmistrz sprzedawał gotowy zegar.  Każdy z nich chciał pozostawić ślad swej działalności stąd też tyle sygnatur na  starych zegarach.

Całość starego zegara myśliwskiego zachowana w stanie oryginalnym -  bardzo dobrym stanie.

Mechanizm zegara myśliwskiego  na chodzie, po transporcie może wymagać regulacji.

Wymiary zegara:

Wysokość 38 cm !!!

Szerokość 50 cm !!!

Głębokość 17 cm,

Waga 12,7 kg.

Wymiary wazy:

Wysokość 38 cm !!!

Szerokość 15 cm,

Głębokość 12 cm,

Podstawa 12 x 10 x 6,5 cm.

Waga 3 kg/ sztuka

nr5

Werk zegara sygnowany Just okres 1900-20 r.

Just była popularna linia zegarów produkowanych przez Hour Lavigne, którzy byli następcami Charles Hour, francuskiego zegarmistrza, który założył firmę w 1880 roku. Produkowali zegary bardzo dobrej jakości  dla ekskluzywnych sprzedawców detalicznych, takich jak Tiffany & Co. Just ten znak firmowy można zwykle znaleźć wybity z tyłu jego zegarów.

Stare zegary antyki zawsze są przez nas bezpiecznie pakowane, gwarantujemy bezpieczny transport.

Posiadamy 100% pozytywnych opinii:

Opinie o Antikon.pl na Opineo.pl
Sposoby dostawy Nazwa Czas wysyłki Cena
Szybka wpłata przez system Przelewy 24 dostawa kurier GLS Szybka wpłata przez system Przelewy 24 dostawa kurier GLS Wysyłka w ciągu 1-2 dni doręcznie na następny dzień roboczy. Za darmo!
Przesyłka za pobraniem kurier GLS Przesyłka za pobraniem kurier GLS Wysyłka w ciągu 1-2 dni doręcznie na następny dzień roboczy. Za darmo!
Wpłata na konto kurier GLS Wpłata na konto kurier GLS Wysyłka w ciągu 1-2 dni doręcznie na następny dzień roboczy. Za darmo!

* Dla zakupów powyżej 1 200,00 zł darmowa wysyłka!

Wczytywanie...