Zegar francuski z bordowego marmuru Mougin XIX w antyki

Zegar francuski kominkowy antyk Francja Mougin

Zegar francuski Mougin XIX w Francja

Dzięki swym walorom estetycznym zegary kominkowe zawsze stanowiły istotny element dekoracji wnętrz. Ten piękny zegar francuski kominkowy  pochodzi z XIX w i znakomicie będzie się prezentował postawiony na kominku czy komodzie w Państwa domu. Zegar kominkowy będzie przykuwał wzrok i z pewnością zrobi wspaniałe wrażenie na gościach.

Zegar kominkowy pochodzi z francuskiej kolekcji i jest świetnie zachowany. obudowa zegara wykonana ze bordowego marmuru, białe kropki na obudowie to rysunek marmuru i jest to jego naturalna rzeźba. Zdobią ją liczne aplikacje z brązu z liśćmi akantu i inne florystyczne motywy.  Zegar ma cztery finezyjne w kształcie nóżki.

Obudowa zegara francuskiego jest zwarta, klasyczna wykonana z wspaniałego bordowego marmuru. Oryginalna metalowa tarcza ozdobiona jest apliką kwiatową w kontrastowej jasno złotej barwie. Na dekorowanej finezyjnym motywem tarczy umieszczone są wskazania godzin. Tarczę z wyraźnymi rzymskimi cyframi osłaniają przeszklone drzwiczki. Kluczyk do nakręcania zegara i wahadło oczywiście dołączamy do przedmiotu. Zegar wybija półgodziny i godziny. Wahadło oraz werk oznaczone są numerami. Na tylnej płycie mechanizmu znajduje się sygnatura zegarmistrza, wybita pieczęć z nazwiskiem A. D. Mougin, gwiazdą i napisem Deux Medailles oraz numery. Zegar jest bardzo ciężki.

A D Mougin był znanym francuskim zegarmistrzem pracującym od połowy do końca XIX wieku. Wiadomo, że robił zegary we francuskim regionie zegarmistrzowskim Montbeliard który to znajduje się w pobliżu granicy ze Szwajcarią. Mougin jest również wymieniony jako posiadający siedzibę przy Rue de Turenne w Paryżu.

Gwarantujemy bezpieczny transport zegara kominkowego.

Stan zachowania przedmiotu:

Zegar francuski  bardzo dobrze zachowany, bez ubytków. Mechanizm jest sprawny po przeglądzie. Po  transporcie może wymagać drobnej regulacji.

 

Wymiary zegara:

Wysokość 55 cm !!!

Szerokość 29 cm,

Głębokość 15 cm,

Średnica tarczy 11 cm,

Waga 10 kg.

Nr 2

Ten zegar i inne antyki znajdziecie Państwo w naszym sklepie z antykami.

Posiadamy 100% pozytywnych opinii:

Opinie o Antikon.pl na Opineo.pl
Sposoby dostawy Nazwa Czas wysyłki Cena
Szybka wpłata przez system Przelewy 24 dostawa kurier GLS Szybka wpłata przez system Przelewy 24 dostawa kurier GLS Wysyłka w ciągu 1-2 dni doręcznie na następny dzień roboczy. Za darmo!
Przesyłka za pobraniem kurier GLS Przesyłka za pobraniem kurier GLS Wysyłka w ciągu 1-2 dni doręcznie na następny dzień roboczy. Za darmo!
Wpłata na konto kurier GLS Wpłata na konto kurier GLS Wysyłka w ciągu 1-2 dni doręcznie na następny dzień roboczy. Za darmo!

* Dla zakupów powyżej 1 200,00 zł darmowa wysyłka!

Wczytywanie...