Zegar kominkowy antyk z onyksu

Zegar kominkowy onyksowy z wazami wspaniały antyk do salonu

Zegar z zielonego onyksu kominkowy antyk

Zegar z zielonego onyksu - stary francuski zegar na kolumnach z wykonany pięknego zielonego onyksu. W komplecie z dwiema dekoracyjnymi wazami. Zegar pochodzi z Francji  około 1900 roku.

Ten wspaniały francuski zegar kominkowy wsparty na dwóch kolumnach w komplecie z dwiema onyksowymi wazami  zachwyci każdego kolekcjonera antyków i miłośnika starych mebli i stylowych przedmiotów. Zegar dekorują aplikacje ze złoconego brązu. Zarówno oprawa zegara jak i przystawki są bogato zdobione.  Wszystkie trzy części kompletu mają po cztery nóżki.

Tarcza porcelanowa jest ozdobiona malowaną kwiatową girlandą. Tarcza sygnowana nazwiskiem paryskiego sprzedawcy Ernest Levi Saint Martin à Paris. Na tarczy z wyraźnymi arabskimi cyframi umieszczone są wskazania minut i godzin. Tarczę osłaniają przeszklone wypukłe drzwiczki. Czas odmierzają piękne ażurowe wskazówki.

Zegar nakręcany jest kluczykiem, który oczywiście dołączamy do przedmiotu. Zegar wybija półgodziny i godziny. Wahadło kosz kwiatów dołączone do zegara.  Mechanizm sygnowany numerami oraz Bonnet & Pottier Paris - dawna firma zegarmistrzowska z Paryża.  Całość jest  wyjątkowa, ciężka i solidna.

Czas upływa znacznie przyjemniej, gdy odmierza go stary antyczny zegar, który prezentuje się niezwykle okazale.

Komplet zegarowy pochodzi z początku XX wieku ok. 1900r Paris z okresu Belle époque - pięknej epoki.

Zegar i wazy znakomicie zaprezentują się na kominku lub komodzie w salonie, jadalni czy gabinecie. Ten wspaniały zegar z zielonego onyksu niezaprzeczalnie uatrakcyjni wystrój Państwa domu czy kancelarii i będzie obiektem zachwytu wszystkich gości. Takich  pięknych zegarów antyków jest coraz mniej.

 

Stan zachowania zegara kominkowego bardzo dobry.  Obudowa świetnym stanie, reszta również.

Mechanizm sprawny, na chodzie, po transporcie może wymagać niewielkiej regulacji.

Wymiary zegara:

Wysokość 42 cm !

Szerokość 22cm,

Głębokość 11 cm,

Waga 4,6 kg.

Wymiary waz przystawek:

Wysokość 27 cm,

Średnica 10 cm,

Waga 2 kg/ szt.

 Nr 4

Zegar z onyksu z przystawkami - gwarantujemy bezpieczny transport zakupionego zegara w każde

miejsce w Polsce.

 

Posiadamy 100% pozytywnych opinii:

Opinie o Antikon.pl na Opineo.pl
Sposoby dostawy Nazwa Czas wysyłki Cena
Szybka wpłata przez system Przelewy 24 dostawa kurier GLS Szybka wpłata przez system Przelewy 24 dostawa kurier GLS Wysyłka w ciągu 1-2 dni doręcznie na następny dzień roboczy. Za darmo!
Przesyłka za pobraniem kurier GLS Przesyłka za pobraniem kurier GLS Wysyłka w ciągu 1-2 dni doręcznie na następny dzień roboczy. Za darmo!
Wpłata na konto kurier GLS Wpłata na konto kurier GLS Wysyłka w ciągu 1-2 dni doręcznie na następny dzień roboczy. Za darmo!

* Dla zakupów powyżej 1 200,00 zł darmowa wysyłka!

Wczytywanie...