Zegar kominkowy antyk Francja 1900r

Zegar kominkowy z epoki secesji

Francja początek XX w

Zegar kominkowy francuski z dwoma wazami z 1900 r

Wspaniały zegar kominkowy francuski z dwoma wazami idealny do każdego eleganckiego domu i zachwyci niejednego kolekcjonera antyków i miłośnika stylowych mebli. Czas upływa znacznie przyjemniej, gdy odmierza go stary secesyjny zegar.

Zabytkowy zegar kominkowy pochodzi z samego początku XX w - Belle époque - pięknej epoki trwającej w Europie od 1871 roku do wybuchu pierwszej wojny światowej.

Zegar pałacowy, wyjątkowo duży i urokliwy wraz z wazonami znakomicie prezentuje się na kominku lub komodzie w salonie, jadalni czy gabinecie. Ten bardzo okazały garnitur zegarowy niewątpliwie uatrakcyjni wystrój Państwa domu czy biura i będzie obiektem zachwytu wszystkich gości.

Uwagę zwraca wieńcząca zegar secesyjny duża figura urodziwej kobiety w powłóczystej sukni karmiąca gołębie. Figura sygnowana Le Buisson - francuskie miasto na północy kraju oraz Par Ferville Svan nazwisko francuskiego rzeźbiarza z lat 1847 do 1925. To autor wielu secesyjnych figur które były potem odlewane do obudowy zegara.

Dwie niezwykle efektowne przystawki do zegara to secesyjne wazony ozdobione łabędziami po bokach, osadzone na marmurowej podstawie. Obudowa zegara i podstawy wazonów wykonane są z rzadkiego ciemno zielonego żyłkowanego marmuru.  Kamień dekorują kunsztowne aplikacje ze mosiądzowanego brązu. Wazony oraz rzeźba są wykonane z pokrytego brązem cynkalu. Odlewy wykonano bardzo starannie, z dbałością o szczegóły.

Na porcelanowej tarczy zegara kominkowego z wyraźnymi arabskimi cyframi umieszczone są wskazania minut i godzin. Tarcza ozdobiona jest kolorową girlandą kwiatową. Tarcza zegara jest sygnowana Campi a Ajaccio ( Sycylia). Tarczę osłaniają drzwiczki z fazowanym szkłem ozdobione ornamentem perełkowym. Zegar wybija półgodziny i godziny. Kluczyk do nakręcania zegara i wahadło oczywiście dołączamy do przedmiotu. Mechanizm sygnowany wybitą pieczęcią z napisem Samuel Marti Medaille d"Or Paris 1900 oraz numerami.

Dawne zegary zawsze były dziełem kilku mistrzów tego rzemiosła. Jeden robił obudowy, inny mistrz tarcze,  ktoś inny patentował mechanizmy  a jeszcze inny zegarmistrz sprzedawał gotowy zegar.  Każdy z nich chciał pozostawić ślad swej działalności stąd też tyle sygnatur na  starych zegarach.

Całość starego zegara zachowana w stanie oryginalnym bardzo dobrym stanie.

Mechanizm zegara francuskiego na chodzie, po transporcie może wymagać regulacji.

Wymiary zegara:

Wysokość 40 cm !!!

Szerokość 40 cm !!!

Głębokość 20 cm,

Podstawa 36 x 17 cm,

Średnica tarczy 7,5 m,

Waga 10,5 kg.

Wymiary wazonu:

Wysokość 33 cm !!!

Szerokość 14 cm,

Głębokość 13,5 cm,

Podstawa 11 x 10,5 cm.

Waga 2,3 kg/ sztuka

nr4

Rodzina Marti to dobrze znani XIX-wieczni francuscy mistrzowie sztuki zegarmistrzowskiej. Firma Samuel Marti et Cie. zlokalizowana była w Le Pays de Montbeliard i współpracowała wraz z dwoma innymi znanymi producentami zegarów Roux i Japy Freres w promowaniu swoich mechanizmów. Samuel Marti & Cie. otrzymała wiele wyróżnień za swoje wyroby m. in. Medaille d'Or(złoty medal)w Paryżu w latach 1841, 1851, 1852 i 1900, Medaille de Bronze w 1860 roku, Medaille d'Argent w 1889 roku i w 1931 Grand Prix, Paris.

Stare zegary antyki zawsze są przez nas bezpiecznie pakowane, gwarantujemy bezpieczny transport.

Posiadamy 100% pozytywnych opinii:

Opinie o Antikon.pl na Opineo.pl
Sposoby dostawy Nazwa Czas wysyłki Cena
Szybka wpłata przez system Przelewy 24 dostawa kurier GLS Szybka wpłata przez system Przelewy 24 dostawa kurier GLS Wysyłka w ciągu 1-2 dni doręcznie na następny dzień roboczy. Za darmo!
Przesyłka za pobraniem kurier GLS Przesyłka za pobraniem kurier GLS Wysyłka w ciągu 1-2 dni doręcznie na następny dzień roboczy. Za darmo!
Wpłata na konto kurier GLS Wpłata na konto kurier GLS Wysyłka w ciągu 1-2 dni doręcznie na następny dzień roboczy. Za darmo!

* Dla zakupów powyżej 1 200,00 zł darmowa wysyłka!

Wczytywanie...