Zegar kominkowy Francja XIX w

Zegar kominkowy antyk Francja Japy

Brak towaru
Powiadom mnie kiedy będzie dostępny

Zegar kominkowy Francja w stylu Boulle Japy Freres & Cie XIX w

Zegar kominkowy Francja to niezwykle urodziwy okaz zegara w stylu Boulle który zachowany jest w bardzo dobrym stanie.

Dzięki swym walorom estetycznym zegary kominkowe zawsze stanowiły istotny element dekoracji wnętrz. Ten piękny francuski zegar kominkowy  pochodzi z XIX w i znakomicie będzie się prezentował postawiony na kominku czy komodzie w Państwa domu. Zegar kominkowy będzie przykuwał wzrok i z pewnością zrobi wspaniałe wrażenie na gościach.

Połączenie eleganckiej formy zegara zapoczątkowanej przez mistrza Boulle w XVII w z  trwałym materiałem jakim jest złocony brąz jest kwintesencją bogatego i pałacowego stylu Ludwika XIV jakże popularnego we Francji.

Zegar kominkowy pochodzi z francuskiej kolekcji i jest świetnie zachowany. obudowa zegara jest w całości wykonana ze złoconego brązu. Zdobią ją liczne aplikacje z liśćmi akantu, motywy fauny i flory.  Zegar ma cztery finezyjne w kształcie nóżki.

Oryginalna metalowa tarcza zegara oznaczona jest granatowymi, rzymskimi wskazaniami godzin i arabskimi minut. Tarczę zegara kominkowego osłaniają przeszklone wypukłe drzwiczki. Kluczyk do nakręcania zegara i wahadło oczywiście dołączamy do przedmiotu. Zegar kominkowy Francja po przeglądzie zegarmistrzowskim wybija półgodziny i godziny. Werk oznaczony są numerami. Na tylnej płycie mechanizmu znajduje się sygnatura zegarmistrza, L.P. Japy & Cie. 

Gwarantujemy bezpieczny transport zegara kominkowego.

Stan zachowania przedmiotu:

Zegar antyczny  doskonale zachowany,  mechanizm jest sprawny po przeglądzie. Po t transporcie może wymagać drobnej regulacji.

 

Wymiary zegara kominkowego:

Wysokość 39 cm,

Szerokość 22 cm,

Głębokość 12 cm,

Średnica tarczy 10 cm,

Waga 4,8 kg.

Firma Japy Frères została założona w 1771 roku w miejscowości Beaucourt (Francja) przez Georges'a Frederic'a Japy (1749-1812), który przedtem do ok. 1770 r. uczył się zawodu u Jean'a Jacques'a Perrelet'a. Firma ta produkowała mechanizmy do zegarków. Jako, że Frederic miał zdolności do projektowania maszyn wytwarzających części do zegarków i zegarów tak więc około 1779 zbudował już wiele własnych maszyn i stał się jednym z prekursorów wprowadzania produkcji masowej w Europie. Do 1801 roku Japy zatrudniał już 300 pracowników, był największym i najważniejszym producentem zegarów we Francji. Pięciu z jego synów dołączyło do rodzinnego przedsiębiorstwa. W 1809 roku otworzono zakład w Badevel produkujący mechanizmy do zegarów. Wkrótce po śmierci Fryderyka w 1812 r. jego synowie nazwali firmę Japy Frères et Cie. W latach 1844 - 49 niektóre zegary były podpisywane Ls Japy Fils, gdyż zostały one wykonane przez Louis'a Japy, którego w 1849 roku nagrodzono srebrnym medalem. Około 1850 roku fabryka w Beaucourt zaczęła wytwarzać całe zegary. Bracia Japy z powodzeniem prezentowali swoje zegary na targach i wystawach w całej Europie zdobywając wiele nagród za innowacyjność, styl oraz jakość. W 1928 roku nazwa firmy została zmieniona na Société Anonyme des Etablissements Japy Freres. Japy Frères zakończyła swoją działalność przed rokiem 1970.

Ten zegar i inne antyki znajdziecie Państwo w naszym sklepie z antykami.

Posiadamy 100% pozytywnych opinii:

Opinie o Antikon.pl na Opineo.pl
Sposoby dostawy Nazwa Czas wysyłki Cena
Szybka wpłata przez system Przelewy 24 dostawa kurier GLS Szybka wpłata przez system Przelewy 24 dostawa kurier GLS Wysyłka w ciągu 1-2 dni doręcznie na następny dzień roboczy. 25,00 zł
Przesyłka za pobraniem kurier GLS Przesyłka za pobraniem kurier GLS Wysyłka w ciągu 1-2 dni doręcznie na następny dzień roboczy. 29,00 zł
Wpłata na konto kurier GLS Wpłata na konto kurier GLS Wysyłka w ciągu 1-2 dni doręcznie na następny dzień roboczy. 25,00 zł

* Dla zakupów powyżej 1 200,00 zł darmowa wysyłka!

Wczytywanie...