Zegar kominkowy antyk do salonu Francja XIX wiek

Kominkowy zegar antyk figuralny Japy Freres

Brak towaru
Powiadom mnie kiedy będzie dostępny

 Zegar kominkowy francuski z dwoma wazami

Wspaniały francuski zegar kominkowy z dwoma wazami idealny do każdego eleganckiego domu i zachwyci niejednego kolekcjonera antyków i miłośnika stylowych mebli. Czas upływa znacznie przyjemniej, gdy odmierza go stary secesyjny zegar.

Zabytkowy zegar kominkowy pochodzi z drugiej połowy XIX wieku z początków secesji.  Zegar i wazony znakomicie prezentują się na kominku lub komodzie w salonie, jadalni czy gabinecie. Ten okazały komplet niewątpliwie uatrakcyjni wystrój Państwa domu i będzie obiektem zachwytu wszystkich gości.

Uwagę zwraca wieńcząca zegar secesyjny duża figura urodziwej kobiety w powłóczystej sukni trzymająca wianek z kwiatów. Dwie niezwykle efektowne przystawki do zegara to secesyjne wazony na marmurowej podstawie. Obudowa zegara i podstawy wazonów wykonane są z cielistego żyłkowanego marmuru.  Kamień dekorują kunsztowne aplikacje ze złoconego brązu. Wazony oraz rzeźba są wykonane z pokrytego brązem cynkalu. Odlewy wykonano bardzo starannie, z dbałością o szczegóły.

Na porcelanowej tarczy zegara z wyraźnymi arabskimi cyframi umieszczone są wskazania minut i godzin. Tarczę osłaniają drzwiczki z fazowanym szkłem ozdobione ornamentem perełkowym. Zegar wybija półgodziny i godziny. Kluczyk do nakręcania zegara oczywiście dołączamy do przedmiotu. Mechanizm sygnowany wybitą pieczęcią z napisem Japy Feres & Cie, Med. D'Honneur oraz numerami.

Całość zachowana w stanie oryginalnym bardzo dobrym stanie.

Mechanizm na chodzie, po transporcie może wymagać regulacji.

Wymiary zegara:

Wysokość 35 cm,

Szerokość 39 cm,

Głębokość 14 cm,

Waga 7,7 kg.

Wymiary wazonu:

Wysokość 25 cm,

Podstawa 11,5 x 10 cm.

Antyczne zegary zawsze są przez nas bezpiecznie pakowane.


 

Firma Japy Frères została założona w 1771 roku w miejscowości Beaucourt (Francja) przez Georges'a Frederic'a Japy (1749-1812), który przedtem do ok. 1770 r. uczył się zawodu u Jean'a Jacques'a Perrelet'a. Firma ta produkowała mechanizmy do zegarków. Jako, że Frederic miał zdolności do projektowania maszyn wytwarzających części do zegarków i zegarów tak więc około 1779 zbudował już wiele własnych maszyn i stał się jednym z prekursorów wprowadzania produkcji masowej w Europie. Do 1801 roku Japy zatrudniał już 300 pracowników, był największym i najważniejszym producentem zegarów we Francji. Pięciu z jego synów dołączyło do rodzinnego przedsiębiorstwa. W 1809 roku otworzono zakład w Badevel produkujący mechanizmy do zegarów. Wkrótce po śmierci Fryderyka w 1812 r. jego synowie nazwali firmę Japy Frères et Cie. W latach 1844 - 49 niektóre zegary były podpisywane Ls Japy Fils, gdyż zostały one wykonane przez Louis'a Japy, którego w 1849 roku nagrodzono srebrnym medalem. Około 1850 roku fabryka w Beaucourt zaczęła wytwarzać całe zegary. Bracia Japy z powodzeniem prezentowali swoje zegary na targach i wystawach w całej Europie zdobywając wiele nagród za innowacyjność, styl oraz jakość. W 1928 roku nazwa firmy została zmieniona na Société Anonyme des Etablissements Japy Freres. Japy Frères zakończyła swoją działalność przed rokiem 1970.

 

Posiadamy 100% pozytywnych opinii:

Opinie o Antikon.pl na Opineo.pl
Sposoby dostawy Nazwa Czas wysyłki Cena
Szybka wpłata przez system Przelewy 24 dostawa kurier GLS Szybka wpłata przez system Przelewy 24 dostawa kurier GLS Wysyłka w ciągu 1-2 dni doręcznie na następny dzień roboczy. 25,00 zł
Przesyłka za pobraniem kurier GLS Przesyłka za pobraniem kurier GLS Wysyłka w ciągu 1-2 dni doręcznie na następny dzień roboczy. 29,00 zł
Wpłata na konto kurier GLS Wpłata na konto kurier GLS Wysyłka w ciągu 1-2 dni doręcznie na następny dzień roboczy. 25,00 zł

* Dla zakupów powyżej 1 200,00 zł darmowa wysyłka!

Wczytywanie...