Stary zegar muzealny z różowego marmuru Francja 1900r

Stary zegar pałacowy francuski kominkowy z przystawkami z 1900 r.

Stary zegar przepiękny ogromny garnitur zegarowy z różowego marmuru Francja 1900 r obiekt klasy muzealnej

Dzięki swym walorom estetycznym zegary kominkowe zawsze stanowiły istotny element dekoracji wnętrz. Ten piękny francuski garnitur zegarowy, pochodzący z około 1900 roku, znakomicie będzie się prezentował postawiony na kominku czy komodzie w Państwa domu. Zegar jest ogromny ma 57 cm wysokości przykuwa wzrok i z pewnością zrobi wspaniałe wrażenie na gościach. 

Piękny stary francuski zegar portykowy wykonany został z doskonałej jakości różowego marmuru. Jest w komplecie z dwoma niezwykle dekoracyjnymi wazami.

Zegar dekorują aplikacje ze złoconego brązu. Zarówno oprawa zegara antycznego jak i przystawki są bogato zdobione kwiatowymi motywami. Wszystkie trzy części kompletu mają po cztery nóżki. Portykowy zegar osadzony jest na czterech marmurowych kolumnach a odmierzające czas wahadło zwisa pośrodku dając piękny efekt. Porcelanowa tarcza jest ozdobiona malowaną kwiatową girlandą oraz posiada ozdobne ażurowe wskazówki. Na tarczy z wyraźnymi arabskimi cyframi umieszczone są wskazania minut i godzin. Tarczę osłaniają przeszklone wypukłe drzwiczki. Zegar nakręcany jest kluczykiem, który oczywiście dołączamy do przedmiotu. Mechanizm oznaczony numerami.Zegar wybija półgodziny i godziny. Wahadło oraz werk oznaczone są numerami. Na tylnej płycie mechanizmu znajduje się sygnatura zegarmistrza, wybita pieczęć Medaille de d'Or 1900  Marti & Cie oraz numerami. 

Całość jest bardzo okazała w doskonałym stanie obiekt klasy muzealnej  Ten przedmiot i inne piękne antyki znajdziecie Państwo w sklepie internetowym Antikon.

 

STAN ZACHOWANIA PRZEDMIOTU:

Zegar doskonale zachowany, marmur i brąz w pięknym stanie, mechanizm też sprawny.

 

WYMIARY ZEGARA:

Wysokość 57 cm,

Szerokość 32 cm,

Głębokość 14 cm,

Podstawa: 30x12x4,50 cm,

Średnica tarczy 11 cm,

Waga ok. 12 kg.

Wymiary waz :

Wysokość : 37 cm,

Podstawa : 11x11x4,5 cm.

Gwarantujemy bezpieczny transport starego zegara

Fabryka zegarów S. Marti & Cie została założona w 1832 roku przez Samuela Marti i dwóch partnerów biznesowych Boilloux i Mozer, w Montbéliard. Od 1841 roku Samuel Marti był jedynym właścicielem. Fabryka produkowała głównie zegary kominkowe w obudowach marmurowych w obecnym XIX w trendzie lub stylizowane na XVIII wieczne. Firma była wielokrotnie nagradzana na wystawach zegarów w Paryżu w latach 1860 Brązowy medal,  w roku 1889  srebrny medal. w roku 1900 r złoty medal i w 1931r - Grand Prix  w Paryżu. 

Od 1863 r fabryka Marti połączyła się z  JAPY FRERES & CIE a w roku 1870 Emile Louis Japy był dyrektorem i udziałowcem w Marti & Cie. Zegary tej manufaktury były znane i cenione na całym świecie.

Posiadamy 100% pozytywnych opinii:

Opinie o Antikon.pl na Opineo.pl
Sposoby dostawy Nazwa Czas wysyłki Cena
Szybka wpłata przez system Przelewy 24 dostawa kurier GLS Szybka wpłata przez system Przelewy 24 dostawa kurier GLS Wysyłka w ciągu 1-2 dni doręcznie na następny dzień roboczy. Za darmo!
Przesyłka za pobraniem kurier GLS Przesyłka za pobraniem kurier GLS Wysyłka w ciągu 1-2 dni doręcznie na następny dzień roboczy. Za darmo!
Wpłata na konto kurier GLS Wpłata na konto kurier GLS Wysyłka w ciągu 1-2 dni doręcznie na następny dzień roboczy. Za darmo!

* Dla zakupów powyżej 1 200,00 zł darmowa wysyłka!

Wczytywanie...