Serwis obiadowy antyki 12 osób Hutschenreuther gr. Rosenthal

Serwis obiadowy luksusowy dla 12 osób z 1928 r   kość słoniowa ze złotym rantem. Niezwykle elegancki antyk wyprodukowany w fabryce porcelany Hutschenreuther obecnie  grupa Rosenthal.

Serwis obiadowy antyki 12 osób Hutschenreuther gr. Rosenthal kość słoniowa luksusowy z ok. 1928r

Bardzo duży i okazały serwis obiadowy 12 osób Hutschenreuther gr. Rosenthal - dzieło sztuki to nie tylko niesamowity rarytas dla eleganckiej Pani domu lecz również przedmiot pożądania wielu kolekcjonerów porcelany. Ten bogaty bawarski serwis może służyć również jako serwis śniadaniowy gdyż są w nim kieliszki do serwowania jajek.

Serwis obiadowy to klasyka stołowego nakrycia, przez niemalże 100 lat nadal elegancka i zjawiskowa.

Luksusowy serwis został wykonany ze szlachetnej porcelany w Selb w fabryce Hutschenreuther dzięki temu jest nie tylko piękny, ale też niezwykle trwały. Porcelana świetnej jakości , muślinowa, ozdobiona delikatnym reliefem. Serwis w kolorze kości słoniowej, ecru cudownie współgra ze złotymi obrzeżami naczyń,  jest to najpiękniejsze zestawienie barw. Serwis obiadowy sprawdzi się zarówno na co dzień, jak i szczególnie na odświętne przyjęcia pełne gości.

Cały serwis sygnowany Hutschenreuther Paul Muller Selb znaki z lat 1927 -1943.

Stan serwisu bardzo dobry jak na swój wiek!!!  Jedynie jeden talerz ma ok. 2 mm wyszczerbienie złocenia ( foto) i  jedna z waz ma wyszczerbienie na pokrywce w środku ( prawie jej nie widać - zdjęcie)  reszta w doskonałym stanie!

Ten  luksusowy i zabytkowy serwis to idealny pomysł na elegancki, ponadczasowy prezent dla bliskiej osoby.

Serwis i jego elementy jak półmiski i wazy są duże - proszę sprawdzić poniższe wymiary. Serwis jest na duży stół dla 12 osób.

Gwarantujemy bezpieczny transport serwisu obiadowego w 2-3 paczkach kurierem.

WYMIARY:

Wszystko co jest na zdjęciach

Waza duża dł. 34 cm, wys. 20 cm, śr.  25 cm, 1 szt,

Waza mniejsza dł. 30 cm, wys. 17 cm, śr. 22 cm, 2 szt,

Talerz głęboki śr. 25 cm, 12 szt,

Talerz płytki śr. 25,5 cm, 12 szt,

Talerz deserowy 19,5 cm 6 szt,

Talerz mniejszy 15 cm 6 szt,

Sosjerka dł. 23 cm, szer. 16 cm, wys 10,5 cm 1 szt,

Półmisek 38,5 x 26 cm, 1 szt,

Półmisek 32 x 22 cm, 1 szt,

Kieliszki do jajek wys. 5 cm śr. 4,5 cm, 12 szt.

Tę porcelanę i inne antyki znajdziecie Państwo w naszym sklepie z antykami.

Krótka historia firmy Hutschenreuther:

Firma została założona w 1814 roku przez Carolus Magnus Hutschenreuther (1794-1845) w Hohenberg an der Eger , Bawaria , Niemcy . Wcześniej pracował w fabryce porcelany Wallendorf w Lichte (Wallendorf) . Po jego śmierci w 1845 r. Fabrykę prowadziła wdowa, Johanna Hutschenreuther i jej dwaj synowie. Od 1860 r. produkowali ręcznie malowane złocone porcelany. Duża część fabryki została zniszczona przez pożar w 1848 roku, ale została później przebudowana.

Lorenz Hutschenreuther, Selb

W 1857 r. Lorenz Hutschenreuther , syn CM Hutschenreuthera, założył w Selb fabrykę porcelany. Rozszerzyły się one od 1902 r. Do 1969 r. I zostały przemianowane na Porzellanfabriken Lorenz Hutschenreuther AG Selb (Lorenz Hutschenreuther Porcelain Factories Company, Selb). Hutschenreuther pozyskał następujących producentów porcelany:

  • Jaeger, Werner & Co., Selb (1906)
  • Paul Mueller, Selb (1917)
  • Bracia Bauscher, Weiden (1927)
  • Fabryka porcelany Tirschenreuth (1927)
  • Fabryka porcelany Königszelt, Königszelt (dziś Jaworzyna Śląska ), Śląsk (1928)

W 1969 r. Porzellanfabriken Lorenz Hutschenreuther AG Selb połączył się z CM Hutschenreuther z Hohenberg. Obecnie należy do grupy Rosenthal.

Zapraszamy do obejrzenia antyków w internetowej Galerii Antikon.

Posiadamy 100% pozytywnych opinii:

Opinie o Antikon.pl na Opineo.pl
Sposoby dostawy Nazwa Czas wysyłki Cena
Szybka wpłata przez system Przelewy 24 dostawa kurier GLS Szybka wpłata przez system Przelewy 24 dostawa kurier GLS Wysyłka w ciągu 1-2 dni doręcznie na następny dzień roboczy. Za darmo!
Przesyłka za pobraniem kurier GLS Przesyłka za pobraniem kurier GLS Wysyłka w ciągu 1-2 dni doręcznie na następny dzień roboczy. Za darmo!
Wpłata na konto kurier GLS Wpłata na konto kurier GLS Wysyłka w ciągu 1-2 dni doręcznie na następny dzień roboczy. Za darmo!

* Dla zakupów powyżej 1 200,00 zł darmowa wysyłka!

Wczytywanie...