Serwis Rosenthal Ivory 12 osobowy obiadowy ze scenkami Unkat

Serwis obiadowy Rosenthal  Ivory z lat 30 XX w dla 12 osób. Antyki na wyciągnięcie ręki w Galerii Antikon.

Serwis Rosenthal Ivory obiadowy 12 osób przedwojenny wyjątkowy rarytas

Rosenthal Ivory antyczny serwis obiadowy z lat 30 XX w  dla 12 osób - to dzieło sztuki porcelanowej i nie tylko niesamowity rarytas dla eleganckiej Pani domu lecz również przedmiot pożądania wielu kolekcjonerów.

Znakomity serwis obiadowy Rosenthal dla 12 osób. Najwyższej jakości porcelana w kolorze kości słoniowej wykonana przez fabrykę Rosenthal. Ekskluzywny serwis  charakteryzujący się unikalnymi dekoracjami, każde naczynie ozdobione jest szaro obramowanymi kartuszami w których widnieją sielskie scenki w kolorze różowym. Wspaniałe harmonijne połączenie ecru porcelany z różową dekoracją przygotowane prze Rosenthal specjalnie na rynek Stanów Zjednoczonych. Naczynia dekorowane na uszkach i uchwytach satynowym złotem, które to doskonale podkreśla piękno tego modelu porcelany.

Serwis jest sygnowany znakiem w kartuszu Rosenthal Ivory Bavaria znaki stosowane w latach 1925-41 ubiegłego wieku przy produkcji na rynek amerykański.

Stan przedmiotów  bardzo dobry jak na swój wiek. Uszkodzone 3 elementy ( nadają się jak najbardziej do używania )  opisane, patrz ostanie 4 zdjęcia. Serwis używany przetarcia złoceń na kilku naczyniach.

Ten piękny zabytkowy serwis to niezwykły unikat na rynku starej porcelany i na pewno warty nabycia.

GWARANTUJEMY BEZPIECZNY TRANSPORT SERWISU W KILKU PACZKACH na nasz koszt.

Serwis i jego elementy jak półmiski, patery, misy  i wazy są  duże - proszę sprawdzić poniższe wymiary. Serwis obiadowy jest na duży stół dla 10-12 osób.

WYMIARY:

waga całości ok 25 kg !!! Wysyłka bezpieczna w 2-3 paczkach kurierem.

Wszystko co jest na zdjęciach

Waza duża wys. 19 cm, szer. 36 cm, śr. 27cm, 1 szt,

Waza mniejsza  wys. 13 cm, szer. 28 cm, śr. 22 cm, 1 szt,

Talerz głęboki śr. 26 cm, 10 szt,

Talerz płytki śr. 26 cm, 12 szt,

Talerz deserowy 20 cm 11 szt + 1 szt z felerem, Patrz ostanie 4 zdjęcia

Salaterka  śr. 25 cm,  wys. 6 cm, 1 szt + 1 szt wyszczerbiona od spodu, Patrz ostanie 4 zdjęcia 

Salaterka śr. 23 cm, wys. 5,5 cm, 2 szt,

Sosjerka dł. 19 cm, szer. 18 cm, wys. 8 cm, 1 szt,

Półmisek 38 x 29 cm, 1 szt pęknięcie włosowe, Patrz ostanie 4 zdjęcia 

Półmisek 29 x 22 cm, 1 szt,

R nr 40

Tę porcelanę i inne antyki znajdziecie Państwo w naszym sklepie z antykami.

Podczas lat 1925-1941 Porcelana Rosenthal była dystrybuowana w Stanach Zjednoczonych. Ta wyprodukowana w Niemczech porcelana zostawała oznaczona kolorowym kartuszem umieszczonym na oryginalnym znaku produkcji. Oryginalny znak często przebijał spod kartusza, bądź też kartusze nie całkowicie zakrywały oryginalne oznaczenia. Kartusze wprowadzony zostały po to aby spełnić importowe przepisy Stanów Zjednoczonych – gdzie wymagano aby wszystkie importowane towary były wyraźnie oznaczone krajem producenta.

Sposoby dostawy Nazwa Czas wysyłki Cena
Szybka wpłata przez system Przelewy 24 dostawa kurier GLS Szybka wpłata przez system Przelewy 24 dostawa kurier GLS Wysyłka w ciągu 1-2 dni doręcznie na następny dzień roboczy. Za darmo!
Przesyłka za pobraniem kurier GLS Przesyłka za pobraniem kurier GLS Wysyłka w ciągu 1-2 dni doręcznie na następny dzień roboczy. Za darmo!
Wpłata na konto kurier GLS Wpłata na konto kurier GLS Wysyłka w ciągu 1-2 dni doręcznie na następny dzień roboczy. Za darmo!

* Dla zakupów powyżej 1 200,00 zł darmowa wysyłka!

Wczytywanie...