Serwis CT Altwasser 10 osobowy do kawy

Przedwojenny serwis do kawy  kość słoniowa ze złotym rantem. Niezwykle elegancki antyk wyprodukowany w fabryce porcelany CT Altwasser. Zapraszamy do obejrzenia antyków w internetowej Galerii Antikon.

Serwis CT Altwasser kość słoniowa ze złoceniem dla 10 osób cudeńko

Wykwintny duży serwis kawowo-herbaciany dla 10 osób wykonany z najwyższej jakości porcelany w kolorze ecru -  kość słoniowa i bogato ozdobiony złotym dekorem powstał w 1938 r w fabryce porcelany Carl Tielsch w Altwasser. Ten model nawiązuje do serwisów Ph. Rosenthala to piękna noebarokowa forma tak modna w początkach XX wieku.

Porcelana jest sygnowana podszkliwnie  CT  Tielsch Altwasser Germany 38 sygnatura z roku 1938. 

Zastawa ta będzie ślicznym dopełnieniem wyjątkowego nakrycia stołu. Poczęstunek podany w tak eleganckiej formie zostanie zapamiętany na długi czas.

Fabryka porcelany w Altwasser dziś Stary Zdrój dzielnica Wałbrzycha, została założona przez Carla Tielsch w  1845r. i szybko stała się jedną z największych fabryk porcelany. Jej burzliwe dzieje, liczne fuzje z innymi producentami porcelany i to, że działa do dziś świadczą o tym jak doskonałe produkty wytwarzała. Szczególnie w okresie przedwojenny słynęła z doskonałej jakości serwisów porównywalnych do KPM Berlin czy Miśni.

Taka historyczna zastawa uświetni jadalnię każdej Pani domu, która chce mieć w kredensie coś więcej niż zwykłą zastawę stołową. 

 

Stan zachowania:

Stara, przedwojenna porcelana w absolutnie nienagannym stanie, jedynie rączki dużych naczyń mają miejscami nieznaczne przetarcie, większość naczyń nie używana - widoczne na foto.

Otrzymacie Państwo wszystko to co jest na zdjęciach i wyszczególnione poniżej.

Wymiary:

Dzbanek: wysokość ok. 28 cm, szer. 24 cm, 1 szt,

Cukiernica: wysokość ok. 14 cm, szer. 16 cm,  1 szt,

Mlecznik: wysokość ok. 11,5 cm, szer. 13 cm, 1 szt,

Filiżanka: wysokość 6 cm, średnica 10 cm, 10 szt

Spodek: średnica 15 cm, 10 szt,

Talerz deserowy: średnica 19,50 cm. 10 szt

CT38

Gwarantujemy bezpieczną dostawę serwisu kurierem!

Sklep z markową porcelaną Antikon poleca duży wybór starych antycznych serwisów.

 

 

Sposoby dostawy Nazwa Czas wysyłki Cena
Szybka wpłata przez system Przelewy 24 dostawa kurier GLS Szybka wpłata przez system Przelewy 24 dostawa kurier GLS Wysyłka w ciągu 1-2 dni doręcznie na następny dzień roboczy. Za darmo!
Przesyłka za pobraniem kurier GLS Przesyłka za pobraniem kurier GLS Wysyłka w ciągu 1-2 dni doręcznie na następny dzień roboczy. Za darmo!
Wpłata na konto kurier GLS Wpłata na konto kurier GLS Wysyłka w ciągu 1-2 dni doręcznie na następny dzień roboczy. Za darmo!

* Dla zakupów powyżej 1 200,00 zł darmowa wysyłka!

Wczytywanie...