Auguste Rodin rzeźba Adam z brązu

Auguste Rodin Posąg z brązu Adam

Rzeźba do ogrodu na postument

Auguste Rodin rzeźba Adam duży posąg z brązu w zielonej patynie wyjątkowy okaz

Zachwycająca, duża kopia wspaniałej rzeźby Rodina z około 1880 roku.  Zamyślony nagi mężczyzna  został ukazany z całym bogactwem przeżyć psychicznych. Piękny prezent dla konesera sztuki. Luksusowa dekoracja salonu czy gabinetu.

Postawa mężczyzny i całe jego ciało wyraża doświadczanie głębokich zmagań wewnętrznych. Rzeźba charakteryzuje się wieloprofilową kompozycją, dzięki której może być oglądana z każdej strony, oraz doskonale wyważoną bryłą a także zróżnicowaną fakturą, powodującą znakomitą wibrację refleksów świetlnych. Piękny prawdziwy brąz w rzadko spotykanej zielonej patynie jest osadzony na profilowanej,kwadratowej podstawie z szarego marmuru.

Rodin odwiedził Włochy w 1876 roku, aby zapoznać się z dziełami wielkiego renesansowego rzeźbiarza Michała Anioła oraz rzeźbami antycznej greki  i rzymskimi, które nie tylko wpłynęły na Michała Anioła, ale także rzuciły czar na Rodina. Ta ważna podróż zainspirowała i zrewolucjonizowała jego rzeźbę. Po powrocie do Francji stworzył Adama, który ujawnia wpływ włoskiego mistrza na Rodina,  pokaźny nagi  mężczyzna ze skręconym tułowiem, ukośnie skrzyżowanym ramieniem to jedna z kilku wersji Adama. A galerii internetowej Antikon jego celująca kopia.  Polecamy dla koneserów dobrej sztuki.

Stan przedmiotu bardzo dobry.

Wymiary:

Wysokość 47 cm!!!

Szerokość 16 cm,

Podstawa 21 x 13 x 3 cm.

Waga 5,2 kg!!!!

rz11168x

Największy sklep z figurkami z brązu to internetowa Galeria Antikon.

Posiadamy 100% pozytywnych opinii:

Opinie o Antikon.pl na Opineo.pl
Sposoby dostawy Nazwa Czas wysyłki Cena
Szybka wpłata przez system Przelewy 24 dostawa kurier GLS Szybka wpłata przez system Przelewy 24 dostawa kurier GLS Wysyłka w ciągu 1-2 dni doręcznie na następny dzień roboczy. Za darmo!
Przesyłka za pobraniem kurier GLS Przesyłka za pobraniem kurier GLS Wysyłka w ciągu 1-2 dni doręcznie na następny dzień roboczy. Za darmo!
Wpłata na konto kurier GLS Wpłata na konto kurier GLS Wysyłka w ciągu 1-2 dni doręcznie na następny dzień roboczy. Za darmo!

* Dla zakupów powyżej 1 200,00 zł darmowa wysyłka!

Wczytywanie...