Paulina rzeźba prawdziwy brąz A. Canova

Paulina Borghese jako Wenus

Rzeźba z brązu zachwycająca

Paulina jako Venus wg Canova

Duża rzeźba z brązu

Wspaniała rzeźba z brązu osadzona na prostokątnym marmurowym postumencie. Przedstawia młodą, śliczną, półnagą kobietę, Paulinę Borghese, siostrę Napoleona Bonaparte, leżącą na bogato zdobionym szezlongu. Jest tu ona sportretowana jako zwycięska Wenus (Venus Victrix), trzymająca słynne jabłko przyznające jej tytuł najpiękniejszej bogini. Wielką zręczność i kunszt artysty obrazuje wrażenie ciężaru ciała na wyrzeźbionej poduszce. To uderzające zmysłowością dzieło rzeźbiarskie zrealizowane zostało w neoklasycznym stylu. Kompozycja inspirowana jest wzniosłymi, monumentalnymi dziełami starożytnych Greków i Rzymian.

Dbałość o szczegóły oraz solidność wykonania tej wskazują na wysokie walory artystyczne rzeźby. Ta przepiękna figura to prawdziwy brąz, stworzony według pracy włoskiego rzeźbiarza A. Canovy. Rzeźba wykonana jest tradycyjną metodą wosku traconego, precyzyjnie cyzelowana i patynowana. Sygnowana pieczęcią francuskiej wytwórni brązów, oznaczona numerem.

Rzeźba z brązu to wysmakowana, elegancka ozdoba gabinetu, biura, salonu lub biblioteki lub luksusowy prezent nie tylko dla miłośników staroci i zabytkowych mebli.

Stan bardzo dobry.

Materiał : Brąz i marmur.

 

Wymiary:

Wysokość 20 cm,

Podstawa 32 x 12,5 cm,

Waga 5 kg

Największy sklep z figurkami z brązu to Galeria Antikon.

Posiadamy 100% pozytywnych opinii:

Opinie o Antikon.pl na Opineo.pl
Sposoby dostawy Nazwa Czas wysyłki Cena
Szybka wpłata przez system Przelewy 24 dostawa kurier GLS Szybka wpłata przez system Przelewy 24 dostawa kurier GLS Wysyłka w ciągu 1-2 dni doręcznie na następny dzień roboczy. Za darmo!
Przesyłka za pobraniem kurier GLS Przesyłka za pobraniem kurier GLS Wysyłka w ciągu 1-2 dni doręcznie na następny dzień roboczy. Za darmo!
Wpłata na konto kurier GLS Wpłata na konto kurier GLS Wysyłka w ciągu 1-2 dni doręcznie na następny dzień roboczy. Za darmo!

* Dla zakupów powyżej 1 200,00 zł darmowa wysyłka!

Wczytywanie...