Prezenty

Jaki prezent dla Kobiety ?

To prawda, naszym pierwszym skojarzeniem jeśli chodzi o wyroby z porcelany jest serwis obiadowy lub wazon. Jednak po 1900 roku dzięki organizacji o nazwie Ruch Odrodzenia Sztuki i Rzemiosł, przedmioty codziennego użytku zyskały walory estetyczne, a sztuka piękna zrównała się z użytkową. W rezultacie porcelana nabyła mnóstwo niezwykłych cech, nabrała indywidualnego charakteru, szyku i elegancji w wyniku czego stała się niezwykle pożądanym elementem wystroju europejskiego wnętrza. W wielu formach uznawana była za dzieło sztuki, a kunszt rzemieślników ją produkujących musiał cały czas stawać się doskonalszy, by sprostać szerokiej palecie wymagań klientów z całego świata.  Wiele z porcelanowych wyrobów powstało w wyniku współpracy najlepszych producentów ze sławnymi artystami. Dbałość o detale i różnorodność form sprawia, że porcelana jest wspaniałym materiałem na elegancki i oryginalny prezent dla pań.

Która kobieta nie kocha słodyczy? Czekoladki w przepięknej porcelanowej bombonierce są prezentem idealnym, nietypowym a zarazem bardzo eleganckim. Pojemnik z wysokiej jakości porcelany, zdobiony ręcznie malowanymi wzorami, o podstawie z brązu i malutkim szykownym wieczku na pewno trafi w gust każdej z pań.

porcelanowa patera z aniolami Porcelanowa patera świetny prezent dla kobiety

Na miano prezentu, który zachwyci, zasługuje także patera, naczynie znane już od czasów antycznych. Teraz używane jako wystawna dekoracja, służąca do podawania owoców i ciast.  Gustowny, zdobiony, porcelanowy talerz na nóżce wykonanej z brązu będzie doskonałym elementem wystroju, który nada wnętrzu niepowtarzalny charakter.

matka z dzieckiem porcelanowa figurka       Wspaniały prezent na Dzień Matki.

Forma wyrobów nie kończy się na sztuce użytkowej. Do każdej kobiety trafi także odpowiednio dobrana porcelanowa figurka, która stanie się świetną dekoracją wnętrza. Rozmaita tematyka postaci pozwoli na nadanie osobistego charakteru i w pełni odda głębię i sens danego prezentu.