Malarstwo aukcyjne stary obraz młyn wodny

Obraz olejny pejzaż z młynem wodnym

Aukcyjne malarstwo

Aukcyjny obraz G. Seekatz

Młyn wodny sielski zakątek

Świetne malarstwo realistyczne, duży obraz olejny namalowany na płótnie, przedstawiający wspaniałą wiejską panoramę z widokiem na młyn wodny. Na pierwszym planie spokojna tafla stawu wprowadza element ładu i  harmonii.  Pośród znakomicie ukazanej roślinności widnieje zabudowa młynu wodnego. Płynąca woda napędza wielkie koło młyńskie. Wspaniałe niebo z wyrazistymi chmurami to ulubiony motyw tego artysty. Pięknie oddał klimat sielskiego zakątka.

Obraz odznacza się dobrą perspektywą, wysmakowanymi efektami światłocieniowymi oraz widoczną strukturą farby. Zniuansowane tonacje palety kolorystycznej i delikatne kontrasty doskonale odzwierciedlają bogactwo krajobrazu. Powierzchnię malowidła pokrywa warstwa werniksu. Cechuje go doskonała technika malarska. Obraz oprawiony jest w niezwykle stylową, prostą ramę ozdobioną złoceniami. Płótno sygnowane w prawym dolnym rogu G. Seekatz. Z tyłu metryczka z nazwą galerii i informacją o autorze.

Gunter Seekaz malarz urodzony 12 marca 1928r. w Langenberg. Specjalizował się w malowaniu gór i pejzaży morskich. Doskonalił swój talent artystyczny w szkole malarstwa w Dusseldorfie. Studyjnie wyjeżdżał do Jugosławii, Węgier i Rumunii.  W 1964 r. zdobył drugą nagrodę w konkursie WAZ.W latach 1967 - 1968 odbywał kursy rysowania i perspektywy w Folkwang.Od 1962 r wystawy w Niemczech zwłaszcza w Essen, Oberhausen, Duisburg, Wattenscheid.
W 1968 r. pierwsza indywidualna wystawa w Stanach Zjednoczonych w Eugene w stanie Oregon. Notowany w europejskich domach aukcyjnych.

Świetne stare malarstwo  to stylowa i elegancka ozdoba salonu, gabinetu lub biura.

STAN ZACHOWANIA PRZEDMIOTU:

Bardzo dobry, bez uszkodzeń.

WYMIARY Z RAMĄ: 95 x 75 CM.

WYMIARY MALATURY: 80 x 60 CM.

 Gwarantujemy fachowy transport obrazu.

Ten i inne antyki znajdziecie Państwo w internetowej galerii sztuki Antikon.

no20

Posiadamy 100% pozytywnych opinii:

Opinie o Antikon.pl na Opineo.pl
Sposoby dostawy Nazwa Czas wysyłki Cena
Szybka wpłata przez system Przelewy 24 dostawa kurier GLS Szybka wpłata przez system Przelewy 24 dostawa kurier GLS Wysyłka w ciągu 1-2 dni doręcznie na następny dzień roboczy. Za darmo!
Przesyłka za pobraniem kurier GLS Przesyłka za pobraniem kurier GLS Wysyłka w ciągu 1-2 dni doręcznie na następny dzień roboczy. Za darmo!
Wpłata na konto kurier GLS Wpłata na konto kurier GLS Wysyłka w ciągu 1-2 dni doręcznie na następny dzień roboczy. Za darmo!

* Dla zakupów powyżej 1 200,00 zł darmowa wysyłka!

Wczytywanie...